14 Eylül 2013 #2010976

Salomon Ayakkabı Ucundan Açıldı!

Beşiktaş Adrenalin Mağazası'ndan Salomon yürüyüş ayakkabısı aldım. Alırken, su geçirmediği de ifade edilen ayakkabının bir ucu yürüyüşün 3. gününde açıldı. Ayrıca su geçirmez denilen ayakkabı ıslak çimenlik arazide, dereye girmişim gibi su aldı. Bu sorunu 2 arkadaşım da aynı üründe yaşadı.


Sorunlu ayakkabıyı (20/08/2013) iadeden sonra; mağaza ve ithalatçı firmayı 5 kez aramama rağmen 26 gün sonra cevap verilmesinin nedeni nedir? 1 yıl garanti verdiğiniz ayakkabının kusursuz olma olasılığı nedir, eğer kusursuzsa neden ayakkabı garanti kapsamına alınır? Salomon Ayakkabı'dan şikayetçiyim.

Osman 3.010 Okunma

Cevaplar

  • Osman11 Ekim 2013

    Sallamon, 20 Ağustos'da iade ettiğim ayakkabının iadesini isteyip Fransa'ya göndermek istediğimi söyleyince, satın aldığım Beşiktaş Adrenalin deki yetkililer, ayakkabıyı tekrar ithalatçı fırmaya yolladığını ifade edip, bana birkaç gün içinde haber vereceklerini söylediler.( 1 ekim 2013 ) Bugün Ekim'in 11 i, hala aranmadım. Yine aramaya karar verdim.Yetkili şahıs aslında biz size mail atmıştık da....sonuç elde var sıfır. Ne yaparsanız yapın, bu işin peşini bırakmayacağım. Zor güçlüklerle kazandığım paranın sizin gibi sözünün arkasında durmayan kişilerin, şahısların, veya fırmalara yem etmeyeceğim. Sallaya bildiğiniz kadar sallayın.

  • Osman01 Ekim 2013

    Bugün, arızalı ürünü iade edişimin 41. günü. Ürünü satın aldığım mağazadan, ürünü ithal eden firmadan hala ne arayan ne de soran var. İlginçtir, kimi arayıp sorsam ya dışardadır, ya öbür mağazada, öbür maağazayı aradığımda, mesai dışında. İthalatçı firma telefonuna sağolsun kimse bakmadığı için defalarca aradım. Nihayet bir bayan çıktı, durumu tekrar izah ettim. Yine hep aynı cümleler, bilmiyorum, seyahatteler, biz sizi arayalım. Salomon u ithal ettiğiniz firma bilgilerini istediğim de: 1 dk bekletceğim denildi. Neyse sorun değil 2 dk bekledim. 2dk sonra yetkili kişinin hattı meşgul denildi. Peki orada bir çalışan olarak Salomon ürününü hangi şirketten ithal ettiğnizi bilmiyor musunuz diye sordum? Cevap olarak bilmiyorum denildi ve yine biz sizi arayalım medotu. Ben gerekirse 10 dk daha beklerim dedim.Sağolsunlar 4 dk sonra Fransa da olduğunu söylediler. Ne kadar açıklayıcı. 41 kere yazıklar olsun.

  • Osman17 Eylül 2013

    Sorun ayakkabıyı satınaldığım mağaza veya personeli ile ilgili değil.Üstelik onlar da bu tip vakalarda netice alamadıkları ve müşteriye net dönüş yapamadıkları için ithalatçı firma dan son derece rahatsız ve huzursuz.Sorun ya da Çözüm anladığım kadarıyla İthalatçı firmada. Ürünün 1 yıl garanti kapsamı altında ( ki, yasal olarak bir ürünün en az 2 yıl garanti kapsamı altında olması gerekir, diğer hallerde kanunlar gereği yasaktır.) olduğunun belirtilmesi ve "kullanıcı hatası"dır denilip, 26 gün sonra müşterinin ortada bırakılması tamamı ile ithalatçı firmanın tutumuyla ilgili.Bir üründe kusursuzluk olabilir, arıza olasığı mümkündür. Bir tüketici olarak bunu dile getirmek ve gereğinin yapılmasını istemem en doğal hakkım. İthalatçı firmanın "Kullanılıcı hatası" denilip durumu bu şekilde değerlendirmesinin hiçbir mantığı yoktur. Tüketici haklarını dikkate alarak, garanti kapsamında, hasar almış ürünün yenisiyle değiştirilmesini, aksi halde ürün ile ilgili yapmış olduğum fatura miktarının tamamının geri iade edilmesini istiyorum. Saygılarımla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön