07 Ağustos
#12395307

Sahibinden'de Kurumsal Müşteri Skandalı

Bir önceki şikayetimde belirttiğim yanıltma olayının aynısını, bir gün geçtikten sonra 03-08-2019 tarihinde https://rediletisim. Sahibinden.com/ adresinde de gördük. Firma aynı güne birçok ilan koymuş, fiyatları uygun tutmuş, oyunu kurmuş belli, eklerde fotoğraf mevcuttur, Balıkesir'de bir yer olarak göstermiş konumu, mesajla kendilerine ulaştık ürünü elden almak istediğimizi belirtince ürünün satışı için başkası ile anlaştıklarını belirttiler.


Hemen duyarlı bir vatandaşlık görevi olarak arkadaşım ile birlikte insanlar mağdur olmasın diye hem telefonla Sahibinden.com müşteri hizmetlerini aradım, sistemlerinde konuşmalar kayıtlıdır. Hem de şikayet formu doldurduk. Bu da ektedir. İlanı da şikayet ettik, ayrıca Sahibinden.com ödemeler GET (güvenli e-Ticaret sistem) kullanmayı talep etseydiniz diyor ancak kurumsal müşterilerin ilan açıklamalarına GET ile ödeme kabul etmiyoruz yazmasına müsaade ediyor. Aynı günün akşamına buradaki ilanlarda kaldırılmıştı.


Bu iki olayda da Sahibinden.com alt yapısının güvensizliği insanlarda bıraktığı olumsuz etkiyi iyice arttırıyor. Yaşamış olduğum yanıltma olayında bu insanların yanı sıra Sahibinden.com'da sorumludur, bu olay kurumsal üyeliğe sahip firmanız bilgilerinin ele geçirilerek art niyetliler tarafında sahte ilanlarla insanlar mağdur edilmiştir. Bu işlem esas itibari ile Sahibinden.com platformunuz da ve sizin kurumsal üye statüsüne sahip üyeniz tarafından yapılmıştır. Anlaşılıyor ki gerekli kontrol mekanizmasını işletemiyorsunuz. Belki kaç tane daha böyle olay var kaç kişi mağdur edildi.

Umit Umit 2.124 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Sahibinden Temsilcisi08 Ağustos

    Merhaba, Kullanıcımıza 08.08.2019 dönüş yapılarak şikayeti ile ilgili detaylı bilgi verilmiştir. sahibinden.com servis ve hizmetleri ile ilgili şikayet, istek ve önerilerinizi sahibinden.com Yardım sayfamızdan göndererek veya bireysel kullanıcılarımız için 0 850 222 44 44 Çağrı Merkezi’mizi, kurumsal kullanıcılarımız için 0 850 222 44 45 Kurumsal Çağrı Merkezi’mizi 7 gün 24 saat arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. sahibinden.com Destek Merkezi

  • Sahibinden Temsilcisi07 Ağustos

    Değerli Kullanıcımız, Servis ve hizmetlerimizle ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. sahibinden.com servis ve hizmetleri ile ilgili şikayet, istek ve önerilerinizi sahibinden.com Yardım sayfamızdan göndererek veya bireysel kullanıcılarımız için 0 850 222 44 44 Çağrı Merkezi’mizi, kurumsal kullanıcılarımız için 0 850 222 44 45 Kurumsal Çağrı Merkezi’mizi 7 gün 24 saat arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. sahibinden.com Destek Merkezi

Ziyaretçi Yorumları