17 Mart
#11725341

Sağlık Bakanlığı Hasta Nakli Konusunda Mağdur Edildik!

Evde 85 yaşında aydır Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bacağındaki platinin değişimi ile ilgili tedavi gören hastamız mevcuttur ve yürüyememektedir. Son 3 gündür şikayetleri artmış olup vücudunda enfeksiyon olduğu tanısı hekimler tarafından koyulmuştur. Bu gece ağrıları dayanılamayacak boyuta gelmiş ve bizde 112'yi arayıp hastamızı takip edildiği hastaneye götürülmesi için aradık, çünkü orada işlemleri yapılmış ve ameliyat için arama bekliyoruz.


Ancak 112'deki yetkililer bize civar hastanelere nakil konusunda yardımcı olacaklarını nakil hastanesine iletemeyeceklerini belirttiler. Sağlık Bakanlığı'nı aradık onlar kayıt aldılar ve tekrar 112'den aradılar ve yine yardımcı olamayacaklarını belirttiler ve 153'ü aramamızı söylediler. Saat 00:40 civarında 153 hattını aradık ancak 08:00-17:00 arasında hizmet verdiklerini belirten ses kaydı mevcut. Daha sonra tekrar 184'ü aradık tekrar son durumu ilettik onlar tekrar kayıt aldılar ve bizi daha sonra 112'den aradılar ve yardımcı olamayacaklarını hastayı nakil edemeyeceklerini ilettiler.


Bu durumda kanında enfeksiyon olan ve yürüyemeyen hastayı kendi imkanlarımız ile hastahaneye götüremediğimizden aksi bir durum yaşanır sağlığını tehdit eden bir durum ile karşılaşılırsa bunun hesabını kim verecek?


Şikayetimin dikkate alınarak tarafıma geri dönüş bekliyorum.

Bahattin Bahattin 1.756 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler