20 Aralık 2018
Yorum Yap
#11328978

İzmir Eğitim Araştırma Hastanesi Hasta Mağduriyeti!

20.12.2018 Tarihinde İzmir Çiğli Eğitim Araştırma Hastanesi'ne Dahiliye polikinlik'ine sıra almak için sabah 06.30 'da kalktım 07.00-07.20 geçe gibi hastanenin dahiliye polikinliğine geldiğimde sıranın bittiği söylendi. Muayene saatinden 2 saat önce sabahın erken saatinde sıra almak için kalkıp gidiyorsunuz ve sekreter diyor ki 07.15' de sıra verilmeye başladı,10 dakika sonra bittiğini söyledi. Hastanede 4 dahiliye polikinliği var kaç hastaya bakılıyor dedim. Sıra numarası veren sekretere bugüne özel 25 hastaya bakılıyor dedi. Normalde kaç hasta bakılıyor dedim 15 hasta bakılıyor dedi. Sizce bu durum mantıklı mı? Sebebini sordum neden bu kadar az dedim direk ve net cevap doktor yok dedi ve Çiğli Eğitim Araştırma Hastanesi yeni yapılan bir hastane memlekette doktor mu kalmadı?


o yeni yapılan hastanede hiç mi boş oda yok dahiliye 5. Polikinlik'in açılması için demek ki talep var demek ki hasta çok millet sıra alamıyor sabahın 06.00 'da daha sekreter polikinlik kapısını açmadan vatandaş elinde kağıt kalem kendi sıralarını oluşturuyor.


Demek ki bu kadar yoğunluk var millet bu çözümü bulmuş kendi kendine herkesin özel arabası yok İzban'in da grevde olduğu bugünlerde otobüslerle zar zor 07.00 da orada olan hastalar sıra alamadan geri gönderiliyor. MHRS' den randevu almaya çalışmadım mı kaç kere denedim ya randevu alamıyoruz ya da 14 gün sonraya gün veriyor 04.01.2019 tarihine en erken benim hastamın tansiyon ilacı bitti yeniden muayene olması gerekiyor ona göre belki yeni tedavi yöntemi belirlenecek ama 14 gün sonraya gün veriyor benim hastam 14 gün ilacını alamayacak mı, mecbur şehirdeki diğer hastanelere yönleniyoruz, yakınımızdaki hastanede muayene edilemiyoruz. Özel arabayla bile 1 saat uzaklıktaki İzmir T*** H***'ne gidiyoruz orası ise 1-2 gün sonraya gün veriyor ama benim yakınımda hastane varken ben neden hastamı daha uzak hastaneye götürmek zorunda kalıyorum ve İzmir Eğitim Araştırma Hastanesinde birçok polikinlik'te bu erken saatte gelip boş kağıda isim yazıp sekreter gelincede o sıraya göre numara verilmesi uygulanıyor. Vatandaş neden sabahın 6' sında gelip böyle bir şey yapıyor? Cevabı çok açık, bir şekilde net ama sabah gidip erken saate orada olanı biteni görseniz anlattıklarımı daha iyi anlayacaksınız. 184 'ü aradım şikayette bulundum, doktorların normal hasta değil randevulu baktıklarını söyledi. En erken randevuyu belirttim. 04.01.2019 dedim gerekli doktor talebi yapılacaktır dedi, kapattı. Umarım en kısa sürede sorun çözülür.

Faruk Faruk 3.015 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler