06 Mayıs 2013

Sağlık Bakanlığı Müşteriye Önceden Bilgi Verilmeksizin Yüksek Borç Çıkarılması!

30.04.2013 tarihinde yaklaşık 4 aylık hamile olan eşimi evimize yakın olması ve özel hastanedir ilgilenirler düşüncesiyle Özel K** H** Balgat şubesine götürdüm. Muayene eden Bayan doktor Prof. Dr. A** D** 300 TL muayene ücreti aldı ve CVS Genetik tarama testi yapılması gerekir dedi.

Hastanenin medikal muayane birimi bize CVS ücreti hakkında herhangi bir bilgi vermeden eşimi müdahale odasına aldılar. Hastaneden çıktık ve evimize geçtik 1 gün sonra eşim rahatsızlandı ve tekrar doktora götürdüğümüzde çocuğumuz vefat etmişti. Hemen eşimi hastaneye yatırdılar. Düşük ve kürtaj işlemi uyguladılar. VE 4.000 TL Borcumuzun olduğu tarafımıza bildirildi.

Selim 229 Okunma

Cevaplar

  • Selim 15 Mayıs 2013

    Önceki şikayet bildirimimde de Hastanenin ücretlendirme hakkında bize yeterli bilgilendirme yapmadan tabiri yerinde ise fiyatları şişirerek ücret çıkardığını sizler ile paylaşmıştım. Bugün 15.05.2013 tarihinde hastaneye ödeme yapmak ve belirttikleri 4.000 TL 'nin ayrıntılarını görmek için gittim. Medikal muhasebe biriminde görev yapan çalışan, Hastanenin bağlı bir çalışanı olmayan Prof. Dr. A... B... hanımın Serbest Meslek Makbuzlarını keserek buyurun sizin ücretlendirmeniz dedi. Bildiğim kadarı ile Özel Hastaneler T.C. Sağlık Bakanlığı Bünyesinde çalışan tüzel kişilikler olup, yaptıkları tüm medikal işlemler için fatura kesmek zorundadırlar. T.C.SGK VE T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI'NIN DİKKATİNE.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön