12 Eylül 2013 #2007768

Saatturk.com Arızalı Ürünü Değiştirmiyor!

22.08.2013 tarihinde Saatturk.com'dan sipariş verdiğim Casio EFM-100D-1A1VDF marka model saat arızalı(saatin kolları gün ve tarihi değiştirmiyor) olduğu için 27.08.2013 tarihinde kendilerine ulaşmasından itibaren 3 gün içinde değişmesini talep ederek kendilerinin de onayı ile saati gönderdim.


Aradan 4 gün geçince saattin değişiminin olup olmadığını sordum tedarikçi firmaya yeni gönderdiklerini hafta içinde değişimin olacağı söylendi fakat değişim yapılmadı. Daha sonra 2 defa daha değişimin yapıldığı tedarikçi firmadan beklendiği söylendi. Saatin değişimi 15 gündür yapılmadı ve stoklarında var gözüküyor. Bugün itibariyle para iadesinde bulunulmasını istedim fakat geri dönüş olmadı.

Gökhan 1.213 Okunma

Cevaplar

  • Saatturk.com Temsilcisi13 Eylül 2013

    Müşterimiz satın almış olduğu Casio EFM-100D-1A1VDF saati gün ve tarih ayarlarının çalışmadığına dair bir şikayet ile firmamıza göndermiş ve ürünün yenisi ile değişimini talep etmiştir. Ürün firmamıza ulaştıktan sonra, gerekli işlemler yapılarak garanti kapsamında ithalatçı firmaya gönderilmiştir. İthalatçı firmaya giden arızalı ürünler, ithalatçı firmanın kendi belirlediği sıra ile işlem görmekte ve değişim yapılmaktadır. Bu işlemin süresi tamamen distribütör firmanın stok ve işlem durumuna bağlı olarak değişmektedir. Ürünün distribütör firmadan değişim yapılarak gönderileceği süre içerisinde müşteri ile görüşülüp gecikmenin nedenleri belirtilmiştir. Son olarak 09 / 09 / 2013 tarihinde müşteri aranarak ürünün 10/09/2013 tarihinde distribütör firmadan gönderilmek üzere hazırlandığı, fakat yaşanan gecikmelerden dolayı daha fazla beklemek istemiyorsa, ürünü iade edebileceği bilgisi verilmiştir. Müşterimiz bu görüşmede ürünü iade etmek istemediğini, ürünü tarafına gönderilmesini istediğini sözlü olarak belirtmiştir. 10/09/2013 tarihinde distribütör firmadan tarafımıza gönderilen ürün, 11/09/2013 firmamıza ulaşmış, aynı gün kargo ile müşteriye gönderilmiş, 12/09/2013 tarihinde müşterimiz tarafından teslim alınmıştır. Firmamızca satışı yapılan tüm ürünler distribütör firma garantisi altında olup, arıza gibi durumlarda yine Sanayi Bakanlığınca yükümlü bulanan distribütör firmanın prosedürlerine uygun olarak işlem görmek durumundadır. Arızalı ürünlerin distribütör firmalarda göreceği işlemler tamamen firmamızın yetkisi dışında gelişmektedir. Firmamızca satışı yapılan ürünler, 7 iş günü içerisinde koşulsuz iade edilebilmektedir. Müşteri de bu konuda bilgilendirilmiştir.

  • Gökhan13 Eylül 2013

    12.09.2013 tarihin de saatin yenisi ile değişimini yaptıkları kargoyu teslim aldım firma bana kargolama yaptığına dair herangi bir bildirim göndermedi.Saatin herhangi bir problemi yok daha önce arızalı olarak gönderilen saatin camında ve arkasında made in china yazan jelatini yoktu ve kutusuna rastgele yerleştirilmişti.28.08 kendileri teslim almış 02.09 da ithalatçı firmaya gönderim yapmış teknik servis fişinde yazdığına görede 06.09 (istanbul içi 4 günde teslim etmiş kargo) ithalatçı firma teslim almış ve 10.09 da tekrar saattürk e gönderilip 11.09 da da bana kargolanmış.Sonuç olarak 3 gün içinde değişimini talep ettiğim saat için 3 gün değil 15 günde değişim yapılır denseydi para iademi alıp başka yerden temin etmiştim saati.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön