20 Ocak 2014

Saat&Saat'in Tüketici Mevzuatıyla savaşı

Jacques Lemans saatte dikkatli bakılınca görülebilen kasadaki ezik nedeniyle 212 avm şubesine iade için gittik. Sorunun üretimden kaynaklandığı görülerek değişimi hemen yapabileceklerini, bedel iadesi istediğimizi söyleyince sadece değişim yapılabileceğini söylediler. Avukat olmamız ve tüketici mevzuatına vakıf olmamız nedeniyle ufak çaplı bir tüketici hukuku eğitimi vermek zorunda kaldık. Buna rağmen sadece alındığı gün iade hakkı bulunduğu ve bunun garanti belgesinde yazdığı söylenmiştir. Garanti belgesindeki ilgili bölümü göstermelerini istediğimizde doğal olarak gösteremediler, aksine seçimlik haklara ilişkin bölüm kendilerine okunmuştur. Anladıklarından emin değilim ama ürünü onay almak için servislerine göndereceklerini söylediler. Halen bir cevap yok, ancak bu tavırdan anladığımız tüketicilerin yasal hakları kullandırılmamaya çalışılmaktadır.

Ahmet 132 Okunma

Cevaplar

  • Ahmet 21 Mayıs 2015

    Bu firma maalesef hatasını telafi etmek için hiçbir gayret göstermedi ve mecburen ilgili tutar yasal yollarla tahsil edilmiştir. Bu sebeple, bir daha Saat & Saat'ten ürün almayı bırakın, önünden geçmem!

  • Ahmet 03 Şubat 2014

    Bildilendirme sağlandı. Komik bir şekilde öncelikle ücretli onarım yapılacağı bildirildi (20 işgünlük yasal süreden sonra), yasal yollara başvuracağım bildirince sağ olsunlar (!) %50 indirim yapacaklarını bildirmişler. Neyse Saat&Saat'in üretim hatalı saat satması yetmiyormuş gibi değişim yapmayı kabul ettiği saat ile ilgili ücretli onarım teklif etmesi gibi bir durum ile karşılaşmayı ummadığımdan şimdiye kadar Bakanlığa şikayet ve ürünün bedelinin tahsili işlemlerini başlatmamıştım, derhal başlatıyorum sıkıntı değil.

  • Saat & Saat Temsilcisi21 Ocak 2014

    Değerli Müşterimiz, Şikayetiniz ilgili birimlerimize yönlendirilmiştir. Tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılarak bilgilendirilmesi sağlanacaktır. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön