14 Haziran
#12107083

Saat & Saat'ten Aldığım Ürün Durup Dururken Dağıldı!

Yaklaşık 6 ay önce Saat & Saat Mersin Forum şubesinden hediye olarak Skagen marka bir saat aldım. Geçtiğimiz haftalarda saat, kolda sabit durduğu sırada camı, kadranı ve bilumum parçalarıyla beraber dağılarak yere düştü. Ancak saatin kasası hala koldaydı. Henüz 6 ayı yeni doldurmuş bir saatin, üstelik yoğun kullanıma da maruz kalmamış saatin bu şekilde olduğu yerde dağılması da gerçekten çok garip. Bunun üzerine saati Saat & Saat Adana Optimum şubesinde tamir edilmesi için verdim.


Şu anda saatin tamiri için 150₺, çünkü saatin camı garanti kapsamına girmiyormuş! Yani saat kolunuzda durup dururken dışarıdan hiçbir kuvvet uygulanmadan dağılabilir ve bunun da parasını siz ödersiniz. 10065200 servis numaralı ürünümün tamiri&değişimi için gereğinin yapılmasını ve bu akıl dışı uygulamanın sonlandırılmasını rica ediyorum.

Murat Murat 1.607 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Saat & Saat Temsilcisi17 Haziran

    Saatlere ait garanti belgelerinde kullanım hataları bölümü 9. Madde de; kullanımdan dolayı darbe alan, deforme olan, çizilen, zarar gören, kırılan, kopan, kasa, kordon / kayış, cam, tepe vs. parçalar garanti dışıdır’ bilgisi yer almaktadır. Saat teknik serviste incelenmiş olup camın kullanım kaynaklı kırıldığı tespit edilmiştir. Bu nedenle ücretli parça değişimi yapılabileceği belirtilmiştir.

Ziyaretçi Yorumları