19 Ağustos 2018
Yorum Yap
#10802274

Saat & Saat Servis Hizmet Kusuru!

İki yıl önce Saat&saat Gordoin Ankara mağazasından fosil marka bir saat aldık. Garanti süresi içerisinde saat su aldığı için aldığımız mağazaya götürdük. Tamir edildi diye iade edilen saat, garanti süresi içinde aynı arızayı ikinci kez verdi. Aldığımız mağazaya tekrar götürdüğümüzde "saatte tepe düğmesinin orijinal olmadığı, tamir edebilmeleri için 70 TL ödeme yapmamız gerektiği" yönünde bir mesaj geldi.
"saatin alındıktan sonra sadece arıza nedeniyle kendilerine verildiğini, tüketici mevzuatı çerçevesinde değişim hakkımızı kullandığımızı" bildirmemiz üzerine ücretsiz tamir yapma teklifinde bulundular.


Ankara'daki evimiz Gordoin AVM'ye 3-4 km uzaklıkta ve ben tüketici genel Müdürlüğü bünyesindeyken sanayi ve ticaret bakanlığında hukuk müşaviri olarak görev yapmış bir avukatım. Özetle garanti süresi içinde saate başka bir yerde müdahale yaptırmayacak kadar haklarımızın farkındayım. Fakat bu durumda 3 ihtimalden biri gerçekleşmiş olmalı ya fosil firması daha üretim aşamasında orijinal olmayan parça kullandı ya teknik servis saat kendisine teslim edildiğinde sahte parça kullandı veya parçasını orijinal olmayanla değiştirdi ya da Saat&saat yetkilileri yalan söylüyor. Saat konusunda "fosil" markaya ve "Saat&saat" mağazasına güvendik. Değişim hakkımızı kullanabilmek adına her türlü yasal yollara başvurmak kararlılığındayım.

İlgın İlgın 2.043 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler