14 Ocak
Yorum Yap
#11443823

Saat & Saat  Hizmet Sıfır!

Saatimi pil değişimi için Maltepe Park AVM Saat & Saat mağazasına verdim. Saatimin pil değişimi yapıldıktan sonra almaya mağazaya gittim; deri kordonun hasar gördüğünü fark ettim görevlilere ilettim fakat kabul etmediler inatla kendileri ile alakalı bir durum olmadığını söylediler görevliler ile aramda geçen konuşma;
ben:saatimin kordonu böyle değildi buradaki deri zarar görmüş diğer yerler normal en çok hasar görecek yer olan delikli kısım bile böyle değil!
Görevli 1:ben hasar görmüyorum.
ben:nasıl ya? İşte gözünüzün önünde nasıl görmüyorum diyorsunuz, ben olmayan şeyi neden söyleyeyim ne amacım olabilir?
Görevli 2:saatin sadece pilini değiştiriyoruz Kordon kısmına işlem yapmıyoruz (çünkü ben kordonu evde bırakmıştım! Bu kadar sama bir açıklama duymadım).gibi gibi bir yığın cümle sarf ettiler. Sonuçta hem çok sevdiğim saatimden oldum hem de vakit kaybettim. Keşke adli tıpta olduğu gibi saatteki bu hasarın tespiti mümkün olsa. Bir bilirkişi olsa da inceleyip rapor yazsa biz de elimizde kanıt ile gitsek de buyurun sonuç bu desek. Bu kadar kurumsal bir mağazaya bile emanet edemeyeceksek saatimizi kime emanet edeceğiz. Paranoyak gibi vermeden önce fotoğrafını çekiyorum siz de çekin dememiz falan mı gerekiyor?


Sonuç olarak kesinlikle Saat & Saat mağazasından alışveriş yapmama ve bu yaşadığım olayı da yakınlarımla arkadaşlarımla paylaşma kararı aldım. Kurumsal kimlik daha profesyonel olmayı gerektiriyor ve emanet olarak aldığın eşyayı aynı şekilde zarar vermeden geri vermeyi gerektiriyor. Kurum bunu sağlayamıyorsa da müşteri kaybetmeli çünkü kimsenin ne zamanı ne parası ne eşyası bu kadar değersiz değil (mağaza görevlisinin bana söylediği cümlelerden birisi böyle başlıyordu "sizin saatinizden daha değerli saatler... ") görsel ile ilgili not: saatimi kendi kutusunda ve sünger ile muhafaza ediyorum bu şekilde muhafaza edilen bir saatin saat 6 hizasındaki gibi olma ihtimali yok çünkü saat 12 hizası tamamen normal, kullanımla ilgili ya da saklama şekliyle ilgili olsaydı her iki yerde bu hasarın olması gerekirdi. Görüldüğü gibi bir taraf tamamen normal! Ayrıca delikli kısım en çok tak-çıkar yıpranan yer orası iken orada bile böyle bir sorun yok tamamen kurumun sebep olduğu bir hata ve gerçekten çok üzücü.

Canan Canan 1.316 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler