11 Eylül 2013 #2005216

Saat & Saat Hiçbir Arıza Garanti Kapsamına Alınmıyor!

21.05.2012 tarihinde Diyarbakır Saat&Saat mağazasından 600 Tl Michael Kors marka saat aldım. aldıktan kısa süre sonra saatin kayış vidaları düştü ve kasasında renk atmaları oldu fakat ben önemsemedim. En sonunda saatin kurma kolu yerinden düştü ve saat çalışmaz oldu. Bunun üzerine saati aldığım yere götürdüm. Onlar da servise gönderdi ve servis bana 250 tl masraf çıkardı.


Saatimdeki arızalar garanti kapsamı içinde değilmiş. Şimdi sorarım firmaya sizin 600 Tl ye sattığınız saat ile sokaktaki 10 tl satılan çakma saat arasındaki fark nedir? Kaldık tüketici kanuna göre satılan ürün her türlü soruna karşı minimum 2 yıl garantilidir. Sanırım hakkımı yargıda aramak zorunda kalacağım.

Hüseyin 234 Okunma

Cevaplar

 • Hüseyin'in Teşekkür Mesajı23 Aralık 2013

  hakem heyeti doğrultusunda firma saatimin değişimini yaptı. en azından bu konuda hassas davrandıklarından teşekkür ederim.

 • Hüseyin23 Aralık 2013

  cevabınız üzerine tüketici hakem heyetine başvurdum. ve ürün bilirkişiye gönderildi bilirkişi üründe tüketici kaynaklı bir hata olmadığına karar verdi. bu doğrultuda hakem heyetine ürünün yenisi ile değiştirilmesine veya para idesine karar verdi. karar kesinleştikten sonra icra işlemlerine başlayacağım. sonuç 2 kuruşa tamir etmediğiniz ürünün parasını iade etmek zorunda kaldınız.

 • Hüseyin17 Eylül 2013

  yazdığınız cevap ne kadar tüketici hakları ile alakalı oldugunuzu gösteriyor. garanti sadece fabrikasyon hatalarınamı karşıdır? kullanımdan kullanılan arızalar garanti kapsamı içinde değildir öylemi? bu mantıkla aldığımız hiç bir ürünü kullanmayalım. ürünler zaten kullanırken arıza verir. benim saatin kurma kolu vidası düşmüş ise senin sattığın üründe demekki bir fabriaksyon hatası vardır. sokaktanki 10 liralık saat bile 5 ayda böyle parça düşmeleri olmuyor. saatimi yollayın yargıda görelim bakalım kim haklıymış

 • Saat & Saat Temsilcisi17 Eylül 2013

  Sayın H***** ; tüm ürünlerimiz fabrikasyon hataya karşı 2 yıl garanti kapsamındadır.Ancak kullanımdan dolayı zarar gören , kırılan ,kopan ,kasa ,kordon ,kayış gibi parçalar garanti kapsamına girmemektedir.Ürününüz ile ilgili olarak yapılan kontrol aşamasından sonra kullanım kaynaklı darbe ve çizik olduğu tespit edilmiştir.İsteğiniz doğrultusunda ürünün işlemsiz çıkışı yapılmıştır.Bilgilerinize .Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön