Saat & Saat Greenwich Saat Aldatmacası!

Ayca Ayca24 Temmuz 2018 17:23

İstanbul Optimum mağazanızdan 28.06.2018 tarihinde hediye Greenwich marka bir saat aldım. Firmanın yaklaşık 5 şubesi tarafından her sorulduğunda, yardımcı olacağı söylendiğinde Greenwich markasının da çok köklü bir marka olduğu, firmanın yıllarca yurt dışında üretim yaptığı, Türkiye pazarına yeni girdiği, henüz firma Türkiye'de reklam vermediğinden fiyatların daha makul olduğu, aksi halde fiyatların 3.000-4.000- TL bandında olacağı belirtilmiştir. Ayrıca saatin kutusunda da doğrudan 1847 yılının yazılı olması, sanki firmanın yüzyıllık saat markası olduğu yönünde bir izlenim yaratmakla, çalışanların saatin İsviçre yapımı olduğunu beyan ettiği saatin, yıllardır yurt dışındaki ülkelerde satışının yapıldığı ve Türkiye pazarına yeni girdiği noktasındaki söylemlerini de pekiştirecek şekilde algı yaratmıştır.

Ancak ilerleyen zamanda almış olduğumuz saatin bahsi edildiği şekilde aktarılan özelliklere de sahip olmadığı, yalnızca Optimum şube değil birçok şube tarafından bahsedildiğinin aksine,

Greenwich marka saatin Saat ve Saat tarafından üretilen bir marka olduğu, saatin patent tescilinin dahi 2017 yılında yapıldığı, bahsi edildiği gibi kutusunda yazılı tarihin saat firmasının kuruluşu ile ilgili olmadığı, hele ki piyasa da var olan Greenwich markası ile bağlantısı olmadığı, saatin yurt dışında iddia edildiği gibi senelerdir satışı bulunmadığı gibi, yurt dışında var olmayan bir firmanın da Türkiye'de satışlarına başlamadığı, doğrudan Saat ve Saat tarafından üretilen bu saatin henüz satışına Türkiye'de başlandığı anlaşılmıştır.

Bu nedenle, saatin yıllardır yurt dışında satışı olduğu, Türkiye'ye yeni girdiği yönündeki yanıltıcı beyanlarına itibar etmeyin. Bizzat saat ve saatin daha bir sene önce satışına başladığı, kendi markası. Bu nedenle para iadesi talebinde bulunduk, talebimiz kabul görmez ise, yasal haklarımızı kullanacağız.

 • - Görüntüleme
 • 3Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon İsmail 12 Mart 13:48  

  Maalesef Saat & Saat in sattığı çoğu ürün replika. Adamlar replika ya sertifika düzenleyip garanti veriyor.

 • profile-icon Ziyaretçi 30 Eylül 2019 15:00  

  Synen anlatıldığı gibi oldu. Ekim 2017'de almıştım ben de. Bire bir aynı

 • profile-icon Ziyaretçi 22 Haziran 2019 19:14  

  Merhaba, İade alabildiniz mi, süreç nasıl ilerledi, yardımcı olabilir misiniz? İyi çalışmalar,

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler