Saat & Saat Garantili Üst Segment İsviçre Saatime 5 Bin TL Tamir Masrafı Çıkardı

Yaman Yaman15 Eylül 15:03

2018 yazında Saat & Saat'ten 9 Bin tl'ye aldığım Maurice Lacroix Pontoss saatimi sadece özel günlerde ve özenle kullandım ancak geçen ay kronometre tuşu basılı kaldı ve geri gelmedi. Garantisi devam eden saatimi Saat & Saat teknik servisi inceledi ve düşmediği halde düşmüş diyerek garantiye sokmadı. Tamir in ise 600 Frank (5000 TL) ücret istediler.

Saatimi geri istedim, saat geldiğinde camın içinde tozlar vardı. İstanbul'un en iyi saat ustalarından birine götürdüm. Mekanizmada parmak izleri ve tornavida darbeleri olduğunu gösterdi. Saati servisin açtığına inanamadı.

Özetle, bu firma üst segment markalar nasıl yönetilir bilmiyor, kendiler pilli Armani saatler satmaya devam etsin. Üst segment İsviçre saatleri için bir daha Saat& Saat'i tercih etmeyeceğim. 

  • - Görüntüleme
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Yaman 16 Eylül 19:08

Düşüp darbe aldığını kanıtlayınız o zaman. Düşme/darbe izi yok saatte. Bu dediğinize göre herhangi bir saat yere düşmüş diyerek işin içinden çıkabilirsiniz. Böyle üst düzey bir markanın Avrupa'da bir distribütörüne böyle bir şikayet gelse, çoktan garantiden tamir edilmişti. Aldığım saat pilli Çin malı bir saat değil, mağazanızda sattığınız en pahalı saatlerden birisi. Siz uzun ömürlü müşteri kazanmak yerine, günü kurtarma derdindesiniz. Maalesef itibarlı bir marka böyle inşa edilmez. Tebrikler bir saat sattınız ama üst segment saat portföyünüzle ilgilenen iyi bir müşteri kaybettiniz. Sizden başka saat almayacağım. İyi günler.

Saat & Saat Logo Saat & Saat 16 Eylül 15:10

Merhaba, Saatlere ait garanti belgelerinde kullanım hataları bölümü 9. Madde de; kullanımdan dolayı darbe alan, deforme olan, çizilen, zarar gören, kırılan, kopan, kasa, kordon / kayış, cam, tepe vs. parçalar garanti dışıdır’ bilgisi yer almaktadır. Saat teknik serviste incelenmiş olup; kullanıma bağlı darbe kaynaklı deforme olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle ücretli parça değişimi yapılabileceği iletilmiştir. Saygılarımızla

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler