20 Haziran 2013

Saat & Saat Garanti Kapsamındaki Saat İçin İşletilmeyen Garanti!

Saat&Saat firmasından almış olduğum GC markalı saatin 2 yıllık garanti süresi dolmadan; yiv setli yapıya sahip kapağı düştü. Garantisinin işletilmesi için en yakın mağazasına başvurdum ve saat teknik servise gönderildi. Teknik servis eski bir kapak takarak geri göndermiş. Garantili bir saatte;
"yiv set e sahip bir kapak nasıl düşer?" sorusuna cevap arıyorum.

Bunun tek bir açıklaması var bana satılan saatin maalesef yiv seti sorunlu zannımca ayıp maldır bu? Kapağı düşmüş bir saate teknik servisiniz nasıl kapağı yetkisiz açılmış der. Kapak düşmüş yuvasından bilmem anlatabiliyor muyum? Maalesef garanti satana kadarmış.

Emin 158 Okunma

Cevaplar

 • Emin 15 Nisan 2015

  Uzun süre geçti ama gelişmelerden haberdar edeyim arkadaşlar. Eski kapak takılı olarak saat bize geldi bir de ne görelim saat çalışmıyor. Tekrar servise gönderdik bu defa neden çalışmadığını bulamadıkları için değiştirmek zorunda kaldılar ama bunda da ayak direndi yasal süreler dikkate alınmadı. Yeni gelen saatte çizik geldi yine gönderdik. İlk servise gitmesinden yaklaşık 3 ay sonra çizik vs.. olmayan saat geldi. Kesinlikle müşteri ve çözüm odaklı bir firma değil tavsiye etmiyorum.

 • Emin 27 Haziran 2013

  Kapağın yi-set e sahip olduğunu personelinize ilettik. Firmanız garanti kapsamında saat pilini ücretsiz değiştirdiği için geçmişte saati sizin viaport mağazanızda pil değiştirilmişti. Garantili bir saat neden özel aletlerle başka bir yerde özel ekipmanla açtırılır. Garanti süresi dolmamış ürüne zaten satan firma destek vermek zorunda. Bizim tarafımızdan bunun açtırılmış olması eşyanın tabiatına aykırı. Saati alıp yasal yola başvurmak için 24.06.2013 tarihinde viaport mağazanıza gittik. Saati teslim aldığımızda saatin çalışmadığını görüp görevli arkadaşı uyardım. Kendisi pilin bitmiş olabileceğini belirterek pil değişikliği yaptı. Ama saat hala çalışmayınca teknik servise tekrar gönderdi. Garantiyi işletmediğiniz gibi çalışan saati nasıl çalışmaz duruma getiririp gönderebilirsiniz. Hangi anlayışta bunun yeri olabilir. Sizin gibi bir firmadan böyle bir davranış beklemezdim maalesef kendimizi aptal yerine konmuş hissediyoruz. Teknik servisin görevi sorunu çözmek iken ekstra soruna sebep oluyor. Çalışmayan bir saati biz ne yapabiliriz. Siz müşterinize böyle davranmayı firmanıza yakıştırabiliyor musunuz? Biz yakıştıramadık. Keşke mağazalarınızdaki satış temsilcileriniz kadar anlayışlı ve iletişime açık olabilseydi teknik servisiniz.

 • Saat & Saat Temsilcisi27 Haziran 2013

  Değerli Müşterimiz; Ürününüz hakkında yapılan inceleme araştırma durumunu paylaşmak isteriz. 26/11/2011 tarihinden bu yana kullanmakta olduğunuz ürününüzde presli bir kapağa sahip değildir.Özel vidalı kapak sistemi mevcuttur.Kullanılan parça nedeni ile kullanılırken yada kenarda bekletildiği aşamada kendi kendine açılma durumu söz konusu değildir. Ürün ancak teknik ekipmanlar tarafından açılabilir. Saygılarımızla..

 • Emin 23 Haziran 2013

  Kurumdan hala dönüş yapılmadı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön