18 Nisan 2013

Rota Yarış Tekneleri Hasarlı Ürün Teslimatı!

Rota' dan aldığım '' R 570 Rota Kırlangıç Yelkenli '' modeli kayığımı ve römorkunu 13. 04. 13 tarihinde İstanbul dan şirketin İzmir de bulunan atölyesine giderek teslim aldım. Teslim alma aşaması büyük hayal kırıklığı yarattı. Kayığın oturak bölümlerinde ki kaplamanın üzeri çatlaklarla kaplı idi ve güverte kir içerisindeydi.

Bir şekilde bu çatlakların bir kısmı giderildi , ancak hepsi değil. Harcadığım çapa ve para nedeniyle tekneyi teslim aldım. Ancak kayığı römorka yükleyip yanımızdan ayrıldılar. Römorkun kullanımıyla ilgili hiçbir açıklama yapılmadı. Ve sonuçta ayarsız olarak bana verilen römork üzerinde kayıkla seyir esnasında çeki demirinden kurtuldu ve yandaki tarlaya uçtu. Utanç verici bir olay.

Haldun 2.611 Okunma

Cevaplar

  • Haldun 19 Mayıs 2013

    İyi günler Sayın Yetkili , Şikayet oluşturma aşamasında sınırlı sayıda karakter kullanımına izin verildiği için tam olarak açıklama yapamadım.İlk olarak sizinle Ocak ayındaki konuşmamızda kayığın 15 Şubat Teslim tarihine yetişeceğini ve bittiğinde bizi arayacağınızı söylediniz.Biz kendimizi 15 Şubata göre ayarladık.Siz 15 Martta bittiğini bildirmek için bizi aradınız.Tabi ki teyit edilen tarihte haber vermediğiniz için 1 ay geç teslim almış olduk.Güvertedeki çatlaklar tarafınızdan giderildi bu konuda haklısınız ama sizinde söylediğiniz gibi kullandığınız kalitesiz malzeme esnek olmadığı için hala çatlamaya devam ediyor.Eğer yolda kaza yaşamamış olmasaydım çatlaklar yüzünden şikayet etmezdim.Sizin bana verdiğiniz civatanın yerine daha sağlam olması amacıyla pimli kare asma kilit taktım ve kaza olduğunda kafadaki kilit kolu hiç açılmamıştı.Kafanın altında bulunan dil bol olduğu için yerinden kafa topuzdan çıkmış.Kafanın altında bulunan somunun sıkılarak çeki demirine tamamen sıkılması gerektiğini anlatmadığınız için römorkumuz kayıkla birlikte tarlaya uçtuktan sonra bunu öğrendik.Tek tesellimiz çevrede insanların ve başka araçların olmamış olmasıydı.Ayrıca kazanın olduğu sırada hızım 30-40 km/h idi.Oluşan zararla ilgili sizden herhangi bir şey talep etmedik.Satın alma aşamasında ise ülke çapında tanınan bir şirket olduğunuz için hiç tereddüt etmedik.Ama bu şikayeti yapmamda ki amaç insanlar teknelerini alırken size benim kadar güvenmemeleri gerektiğini hatırlatmak.Bu kaza bir insanın canına mal olabilirdi.

  • Rota Yarış Tekneleri Temsilcisi15 Mayıs 2013

    Sayın Haldun ve Muharrem Turan Beyler; 15/05/2013 Şikayetvar.com adlı siteye yapmış olduğunuz şikayet başvurusunda tekneyle ve römorkla ilgili hasarlı ürün teslim edildiği yönündeki şikayetinizle ilgili olarak; teknenizin üretimi bittikten sonra teslim almaya gelişinize kadar 2 ay fabrikamızda beklemiştir. Bu zaman zarfında teknenin kirlenmesi gayet normaldir. Ancak siz gelince genel temizlik ve parlatma yapılmıştır. Tekneniz 13/04/2013 günü sizin gözleriniz önünde ve ustabaşımızında teknenin bizzat başında durarak temizliği yapılmış aynı zamanda sizin getirdiğiniz aksesuarlarında tarafımızdan istediğiniz yerlere ücretsiz olarak monte edilmiştir. Römorkla ilgili olarakta size kafa mekanizmasının nasıl çalıştığı ile ilgili bilgi verilmiş olup emniyet civatası ve somunuda tarafımızdan sizlere verilmiştir. Bu işlemler yapıldıktan sonra firmamızdan ayrılırken her şey için teşekkür ederek ve memnuniyetle güler yüzle bizden ayrılmanızın ardından gelen bu şikayet üstüne çok üzüldüğümüzü bildirmek isteriz. Keşke teşekkür edeceğinize bize gerçek düşüncenizi anlatsaydınız bizler daha çok memnun olurduk. Sonuç olarak teknenizin bütün eksiklikleri giderilmiş olup sizin onayınızın ardından tekne römorkuna yüklenerek size teslim edilmiştir. Saygılarımızla, Rota A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön