27 Ekim 2016

Robert Bosch' un Kemiklerini Sızlattınız!

2010 yılında aldığım Bosch was20460 TR (made in German ) çamaşır makinesi arızalandı. Bosch yetkili servisi, motor ve motor kartının değişmesi gerekiyor diyerek 700 TL talep etti. 8kg, A+ ve 1000 devir olan bu modelden çok daha iyi model ikinci el çok temiz Bosch makineleri 500 ile 600 TL arasında satın alınabiliyorken, motor ve motor kartına 700 TL gibi bir fahiş ötesi rakam talep eden Bosch firmasını en hafif tabirle kınıyorum.

Bosch' un kurucusu olan Robert Bosch' un söylediği ve "felsefemiz" sayfalarında "gururla" yer verdikleri aşağıdaki sözüne taban tabana zıt yaklaşım sergileyerek, kısa vadeli kazancı tercih etmeleri nedeniyle benim Bosch firmasına duyduğum güven tamamen yok olmuştur.

"insanların güvenini kaybetmektense, para kaybetmeyi tercih ederim. Verdiğim sözlere ve ürünlerime duyulan güven benim için her zaman kısa vadeli kazançlardan daha önemli olmuştur. "Robert Bosch

Serhat 1.573 Okunma

Cevaplar

  • Serhat 27 Ekim 2016

    Öncelike şunu belirteyim: Şikayetimle ilgili bu otomatik cevabı vermek sadece cevap vermiş olmak için cevap vermektir. Şikayetim üzerine Genel Müdürlükten Ali bey aradı. Yapılan bu hızlı geri dönüş için tebrikler. Lakin verilen fiyatı, fabrikanın belirlediğini ve kendilerinin bu fiyat için bir indirim yapamayacaklarını ancak fabrika ile görüşüp gün içinde bana geri dönüş yapacağını belirtti. 700 TL gibi fahiş bir fiyat için istenilen indirim talebi olumlu da olsa olumsuz da olsa, şikayetimi ve bir sadık bir müşteri kaybettiklerini "Bosch global"e ve "Bosch almanya" ya da ileteceğim. Hiç şüheniz olmasın.

  • Bosch Temsilcisi27 Ekim 2016

    Değerli Müşterimiz, Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 63 33 Bosch Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Ayrıca www.bosch-home.com’dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir. Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Saygılarımızla, BOSCH İletişim Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön