27 Temmuz 2017

Ritzy Teknik Servis Garanti Kapsamında Olan Sorun Giderilmedi.

Ritzy teknik servisine ithalatçı garantili olan LG G3 lgd855 32 GB cihazını kronik LG G3 hatası olan kasa çatlağı şarj kablosunun bozulduğu (bu önemli değil zira başka bir kabloyla sorunsuz şarj olmakta) bir de ilk günkü gibi bataryasının gitmediği (bu da normal olabilir neticede 1 günü kullanımınıza göre çıkarıyor) asıl sorun olan kasa çatlağı için garanti kapsamında değişimi diğerlerinin ise olsa da olacağını düşünerek 20.07.2017 tarihinde servise gönderdim.

Özellikle kronik sorun olan kasa çatlağına hiç bakılmaz, şu an telefonun internet bağlantısında sorun olduğu ve şarj soketinin şu teması nedeni ile onarımına 180 TL ücret talep edildi ve yatırmazsam diğer çatlağında garanti dışı olacağı, telefonum hakkında herhangi bir işlem yapılmadan iade edileceği söylendi. Bu arada telefonumun çalışmasında herhangi bir düzensizlik bulunmamaktadır. Garanti kapsamında olan çatlak giderilmedi.

Sayim 2.677 Okunma

Cevaplar

  • Sayim01 Ağustos 2017

    Ritzy servisine gönderdiğim telefonum şarj soketi ne su teması bahanesi ile asıl sorunu olan kronik kasa çatlağı yapılmadan gönderildi. Gönderdiğiniz telefon ile ilgili kesinlikle garanti kapsamında is yapmamak için değişik sorunlar çıkartıp para talep ediyorlar. Cihazının çok fazla bir şeyi yoksa göndermeyin w. Ayrıca garanti kapsamında anlaşmalı MNG kargoyla ücretsiz gönderdiğiniz kargoyu iade ederken ücretli gönderiyorlar. Anlayacağınız hakeme başvurdum. Paramın tamamını alacağım. Bununla ilgili hukuk bürosunda bilgi aldım kolay diyorlar. Garanti kapsamındaki kusuru gidermeleri gerekliydi diyor. Kronik sorun ile ilgili buradaki LG Türkiye servisinden rapor aldım. Kronik olduğunu belgeledim. Şimdi tümünü Hakem Heyetine sundum dilekçeyle.

  • Sayim27 Temmuz 2017

    İnşallah çalışan telefonum yine gönderdiğim şekilde gelir.

  • Sayim27 Temmuz 2017

    Ritzy servisi telefonun tamamını inceleyip tam şikayetiniz olmayan kusur bularak tüketiciye para çıkarıyor. Ve telefonun asıl problemini garanti kapsamında ve firma hatası olan kusuru halletmeyi para yatırılması koşulun bağlıyor. Yani bu firma garantisi dedikleri şey yok aslında size bir şekilde para çıkarıyorlar.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön