19 Ekim 2016 #6724435

Rent Go Haksız Ücret Talep Ediyor

İstanbul Sabiha Gökçen ofisinden kiraladığım araçla kaza yaptım, kazanın ardından polisi ve aracı kiraladığım ofisi arayarak kazayla ilgili bilgi verdim, ardından karşı tarafla tutanak tutmaya çalıştığımda karşı tarafın aracının trafik sigortası olmadığından tutanak tutmaya yanaşmadılar. Aracı kiraladığım ofisi arayarak durumu anlattığımda kesinlikle tutanak tutmam gerektiği, tutanak tutmadan bana yeni bir araç tahsil edilmeyeceği, aksi takdirde aracın hasar bedelinin benden tahsil edileceği söylendi. Ofisin daimi müşterisi olmama rağmen yeni araç tahsil edilmediğinden cebimden sürekli taksi parası ödeyerek iki gün boyunca bu işlerle uğraştım. Bütün bunların üzerine normalde aracın kiralama bedeli kredi kartımdan alınmışken mail adresime yeni tahsil edilen araç adına 6 günlük kiralama bedeli ve 112 liralık HGS cezasıyla birlikte yeni bir fatura gönderildi. Tüm yasal haklarım saklıdır.

Ömer 5.063 Okunma

Cevaplar

  • Ömer31 Ekim 2016

    Merhaba, gaziantep'de ofisiniz olmasına rağmen iki gün boyunca daimi müşterinizi mağdur ediyorsunuz ve iki günün sonunda rica minnet bir tavırla Gaziantep ofisinizi arıyorsunuz (bu arada gelen arkadaşlar nasıl böyle mağdur edildiğime çok şaşırıyor) bir de hala pişkince cevap yazıyorsunuz. İki gün boyunca araç hasarlı bir şekilde otoparkta yatmasına rağmen yeni araç temin etmiyorsunuz bir sürü taksi ücreti ödüyorum ve iki gün fazladan otel ücreti veriyorum işlerim olmasına rağmen İstanbul'a geri dönemiyorum ama o günlerin ücretlerini de tahsil ediyorsunuz. Şikayet hattınızı ilk aradığımda mağduriyetten dolayı çok özür dileniyor yüzde yüz haklı olduğum ve yarın öğlene kadar tüm mağduriyetimin giderileceği söyleniyor. Daha sonra hiçbir geri dönüş yapılmadığı gibi şikayet hattını defalarca aramama rağmen telefonum açılmıyor. Bunlara ne dyeceksiniz çok merak ediyorum...

  • Rent Go Temsilcisi31 Ekim 2016

    Merhaba, İlgili müşteri ofisimizi arayarak Gaziantep’de kaza yaptığını belirtti. O gece nöbetçi olan personelimiz önce rapor tutulması gerektiğini belirtmiştir. Müşterimiz diğer personelimizi aramıştır. Aynı şekilde muhakkak rapor tutulması gerektiği belirtildiğinde karşı tarafın sigorta poliçesi olmadığını ve rapor tutmaya yanaşmadıklarını söylemiştir. Personelimiz bu durumda polis çağırmasını ve polis tutanağı tutmasını söylediğinde, müşterimiz polisin yaramalı kazalar harici gelmediğini söyleyerek ve aracınızın kaskosundan yaptıralım demiştir. Ancak rapor olmadan kasko ve sigortadan faydalanamayacağını personelimiz söyleyerek tekrar rapor tutmasını belirtmiştir. Ertesi sabah karakola giderek rapor tutturmaya çalıştığında olayın gece olması ve araç yerinden oynatılmasından dolayı müşterimiz rapor tutturamamıştır. En sonunda Gaziantep ofis müdürümüzün yardımı ile kaza tutanağı tutulmuş ve araç değişimi yapılmıştır. Bu süre zarfında aracı teslim etmediği için kiralama süresi devam ettiğinden müşterimize günlük uzama yapılmıştır. Hgs bedeli de cezalı olarak değil %25 hizmet bedeli ve %18 kdv tutarı eklenerek bu şekilde tahsil edilmiştir. Yine aynı müşterimiz bir önceki kiralamasında bir diğer aracımızı ön tampon, sağ çamurluk , sol çamurluk ve her iki tarafın kapı altlarını sürtmeye hasarıyla getirmiştir. Beyan yazarak mini hasar sigortasından karşılanmasını istemiştir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön