26 Eylül
#12661958

Renault Talisman Kör Nokta Sistem Arızası

5 Ağustos tarihinde 2016 model Renault Talisman 1.6 EDC icon donanımda Sakarya şehrinden ikinci el bir araç satın aldım. Aracı satın alırken satın aldığım kişi aracın kör nokta sisteminde arıza olduğunu servisin parçayı garantiden değiştireceğini fakat yoğunluğundan dolayı servise uğrayamadığını söyledi. Bende aracı satın aldığım gün acil yaşadığım şehir olan Konya'ya dönüş yapmam gerektiği için servise uğrayamadım. Konya'ya geri dönüş yaptığımda yetkili servise uğradım ve problemden bahsettim fakat Konya'daki yetkili servis arızanın tespit edildiği serviste garantiden değişebileceğini söyleyerek ücret talep etti. Daha sonra Sakarya Ernaz yetkili servisi aradım fakat bana hiçbir bilgi vermediler.


Bende Renault.com.tr üzerinden şikayet formu doldurdum. Aynı gün bana dönüş yapan yetkili sorunla kendi aracıyla ilgileniyormuş gibi ilgileneceğini söyledi. Daha sonra Sakarya Ernaz'dan arandım. Parçanın garantiden değişebileceğini daha önce bu parçayı istek yaptıklarını söyledi. Bende kendilerine Konya'da yaşadığımı garantiden değişecek parça için neden 1000 km'den fazla bir yol yapmam gerektiğini sordum. Arkadaş bunun çözümü için gerekli yerlerle görüşeceğini söyledi. Bugün itibariyle Renault.com.tr üzerinden yapılan şikayetin üzerinden tam bir ay geçti. Konu ile çeşitli kanallardan bilgi almak için uğraşmama rağmen her seferinde dosyanız açık, çözüm için çalışıyoruz şeklinde cevaplar aldım. Yine süreç içerisinde Sakarya Ernaz'dan arandım. Konya ile görüşeceklerini söylediler.


Ertesi gün tekrar aradıklarında ise aracımın garantisinin dolduğunu bu yüzden ücret talep etmek zorunda olduklarını söylediler. Bu arıza ile ilgili aracımın benden önceki sahibi Mayıs ayının sonunda iki kere servise kayıt oluşturmuş, dokümanları elimde. Sakarya'nın söylediğine göre 11 Haziran'da parçayı istemişler. Parça ellerine 2 Temmuz'da ulaşmış. Benim aracımın garantisi 1 Temmuz'da dolmuş. Şimdi açıkça soruyorum Mayıs ayında bildirilen bir arıza için yaklaşık 20 gün sonra istek yapılıyor ve yaklaşık 1.5 ay sonra parçayı tedarik ederlerken problem yok iken neden şimdi aracımın garantisinin geçtiği öne sürülüyor. Bu arıza ilk ve ikinci tarafınıza iletildiğinde aracım garanti kapsamındaydı. Sizin gerekli parçayı elinizde hazır bulundurmamanız ve zamanında tedarik etmemenizin problemini neden biz yaşıyoruz. Açıkçası şikayetimin başlangıcından bu yana 1 ay geçmesine rağmen çözüm bulunmamasını iyi niyetli olarak görmüyorum. Problem çözülmediği takdirde hukuki haklarımı kullanacağım.

Ali Ali 6.393 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Ali'nin Teşekkür Mesajı14 Ekim

    Yukarıda bahsi geçen şikayetim Renault Türkiye tarafından ücretsiz olarak kör nokta kaptörünün değiştirilmesi sonucu giderilmiştir. Süreç içerisinde kendi aracı gibi yardımcı olan Ranult Türkiye müşteri hizmetleri personeli Tayfun bey ve Renault Konya Çelik Motor'dan Ülkü hanıma güleryüz ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Teşekkürler Renault Türkiye...

  • Renault Temsilcisi26 Eylül

    Değerli Müşterimiz; ALI Z., Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

Ziyaretçi Yorumları