10 Mayıs
#11953511

Renault Vites Kutusu EDC Beyninde Hararet Uyarısı Veriyor!

2012 model dizel otomatik aracımı aldığımdan bu yana servis bakımlı bir şekilde kullanıyorum. Aracım daha önce ara sıra, ancak son 3 aydır sürekli şekilde otomatik vites kutusu EDC beyninde hararet uyarısı veriyor ve kalkışlarda titretme yapıyor. Araştırdığımda bu model araçların bir çoğunda bu sorunun kronik bir sorun haline geldiğini öğrendim. Servise gittiğimde küçük bir yazılım ile geçici çözüm bulunuyordu ancak bu sefer Renault Mais genel merkeze şikayetimiz iletildi. Servisin bu arıza için çıkardığı maliyet 7000 TL.


Renault genel müdürlüğünün bu arıza ile ilgili tarafımıza yaptığı müşteri memnuniyeti kapsamında destek ödemesi sadece 1500 TL. 7 yıldır Megane ve Fluence olmak üzere Renault marka araçları sürekli servis bakımlı kullandım. Bu kadar güvenerek araçlarını ve servislerini kullandığımız markanın yaşadığımız sorun karşısında 1500 TL gibi bir ödeme yapmak istemesi ve daha fazla destek ödemesi yapamamasının sebebi olarak da ekonomik sebeplerin olduğunu söylemesi bizde tamamen bir hayal kırıklığı yaşattı. Şu anda arıza ile ilgili sorunun çözümü için gereken tutarı temin edemediğimiz için hiçbir şey yapamıyoruz.

Suat Suat 4.088 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Suat18 Mayıs

    5 gün geçmesine rağmen Renault firması tabi ki konuyla ilgili herhangi bir dönüş yapmamış ve şikayetimizi dikkate almamıştır.

  • Renault Temsilcisi13 Mayıs

    Değerli Müşterimiz; SUAT ERGİN, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

Ziyaretçi Yorumları