16 Eylül 2018
#10913299

Renault Vites Kutusu Arızası!

Renault gibi güçlü bir firmaya ve yaygın servis ağına güvenerek 2. El bir Renault Espace satın aldım. Daha önce de Renault Scenic kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım.


Aracım 2007 model ve 170 bin de. Ancak tam "işte hayalimdeki geniş aile aracı" derken maalesef vites kolunda güçlü bir tıkırtı ve ardından ekranda "vites kutusunu kontrolü ettiriniz" arıza uyarısı ile büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Bu uyarıdan sonra araç hiç hareket etmiyor. Ve uzun yolda kullanırken 2 kez yolda kaldım. Siirt ilinde ikamet ettiğim için aracı Siirt iline getirdim.


Renault markasının en büyük avantajlarından biri de, hemen hemen her ilde yetkili servisi olması. Özellikle buna güvenerek aracı satın almıştım. Kısmetse aracımı bu hafta Siirt Renault yetkili servisi b** A***' a götüreceğim. Umarım yetkili servis en makul bir bedelle bu sorunu halleder.


Onlarca forumu, sosyal medyayı ve diğer internet sayfalarını inceledim, hemen hemen hepsine yazdım. Bu markanın kullanıcıları, sorununun Renault tarafından kolaylıkla halledilebileceğini ifade edince doğrusu biraz rahatladım. Araştırdığım kadarı ile şanzımana yazılım güncellemesi yapılıyormuş.


Ancak bazen bu da fayda etmeyince büyük masraflar çıkabiliyormuş. Umarım Renault aldığıma pişman olmam. Herkes sıfır araç alırken, acaba ikinci elde sorun yaşar mıyım, acaba ikinci el kullanıcıları bu marka hakkında ne düşünüyor diye endişeler taşıyorlardır.


İkinci el bir Renault 'un, sıfır Renault kadar kullanıcısını memnun etmesi gerektiğini düşünüyorum. Zira insanlar sıfır araç alır almaz ikinci el araca binmiş sayılıyorlar. Renault firmasının bu sorunumu "müşteri memnuniyeti" veya katılım payı kapsamında en uygun şekilde çözeceğini beklemekteyim. Ben ve beni konu hakkında sosyal medyada takip eden Renault markası kullanıcıları gelişmeleri takip etmekteler. Gelişmeleri buradan yazacağım.

Selim Selim 8.917 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Selim'in Teşekkür Mesajı25 Eylül 2018

  Belirtmiş olduğum sorunumla ilgilendiğiniz ve çözüm sağladığınız için sizlere teşekkür ederim. Genel müdürlükten Yasin beye ve Renault Siirt Yetkili servisi müdürü Yunus bey ve değerli çalışma arkadaşlarına sonsuz teşekkürimi sunarım. Aracımın arızası, en hızlı ve en uygun şekilde tamir edilip aracım tarafıma teslim edildi. Doğrusu aracım ikinci el olduğu için, bu kadar hızlı bir çözüm ve bu kadar sıcak bir ilgi beklemiyordum. Ama artık Renault markasını kullandığım için kendimi şanslı hissediyorum. İyi ve doğru bir tercih yapmışım. Renault markasını tavsiye etmeye devam edeceğim. Teşekkürler Renault, teşekkürler değerli Renault çalışanları.

 • Selim25 Eylül 2018

  Teşekkürler Renault. Bir kez daha, Renault markasının ikinci elde bile neden en çok tercih edilen marka olduğunu yaşayarak anlamış oldum. Zira belirtmiş olduğum şikayet Siirt yetkili servisinde en hızlı ve en uygun şekilde çözüldü. Sorununla yakından ilgilenen Renault genel müdürlüğünden Yasin beye ve Renault Siirt Yetkili servisi müdürü Yunus bey ve değerli çalışma arkadaşlarına sonsuz teşekkür ediyorum. Benimle çok yakından ilgilendiler, aracımın sorununu çözdüler. Kısacası Renault markasının hakkını verdiler. Renault markasını kullanmaya ve herkese tavsiye etmeye devam, diyorum

 • Selim19 Eylül 2018

  Araç için randevu verildi ve araç şu an Renault Siirt Yetkili servisinde. Arada bir arayıp detaylı bilgi veriyorlar. Umarım, müşteri memnuniyeti odaklı değerli marka Renault, beni Renault aldığıma pişman etmeyecektir.

 • Selim17 Eylül 2018

  Renault firması tarafından bugün arandım, aracım hakkında bilgi aldılar ve aracımla ilgileneceklerini nazikçe ifade ettiler. Şimdi Renault Siirt yetkili servisi ile görüşülecek ve sorun giderme süreci başlatılacak. Yardımcı olacaklarına ve Renault aldığıma pişman olmayacağıma şimdiden eminim

 • Renault Temsilcisi17 Eylül 2018

  Değerli Müşterimiz Sn. SELIM A., Öncelikle markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr İnternet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları