11 Şubat
#11570901

Renault  Symbol Şanzıman Arızası!

Aracımı 2013 Kasım ayında aldım Symbol 1.5 motor 90 beygir garanti süresi içinde bakımlarını hep yetkili serviste yaptırdım. Yine garanti süresi içinde 26.09.2016 saat 08:51'de araç daha 41.009 kilometrede iken Sesa Otomativ San. Ve Tic. Ltd. Şti. Yetkili servisine bıraktım çünkü şanzımanda sorun oldu birinci vites bazen geçmiyordu bazen de birinci vites den çıkmıyordu. Bunu servise bildirdiğimde araç da kronik fabrika üretim kaynaklı bir sorun olduğu söylendi bu modellerde ve şanzımanı söküp bir PİM ekleme işlemi yapacaklarını söylediler. Daha kırkbirbin kilometredeki aracın şanzımanını söküp işlem yaptılar şu an ara. 77.000 kilometrede ve şanzımandan sesler geliyor araç vites de iken gazı kestiğimde bir uğultu yapıyor gösterdiğim arkadaşlar veya söylediğim tanıdıklarım 77.000 kilometredeki aracın şanzımanın da böyle bir şey olamaz o serviste sorun vardık sökenler yanlış bir şey yapmıştır diyorlar ve bende buna katılıyorum çünkü yine bu Renault Sesa yetkili servisinde sonradan yaptırdığım aracın arkadan aldığı hasarlarda yapılan kaporta işlemleri boya atmaya ve paslanmaya başlamıştı Renault Mais ile görüşüp servisi şikayet ettim ve yapılan işlemler başka serviste kontrol edildi sorunlu olduğu anlaşıldı Renault Mais yetkilileri tekrar Sesa servisinde bu işlemleri yaptırdı fakat yine yapamadılar bagaja su alıyordu ve boya işlemleri hatalıydı arka koltuklara kadar arka koltuk emniyet kemerlerine kadar boya yapmışlardı ve Sesa yetkili servisinin servis müdürü aynen şunu dedi usta adam bulamıyoruz ki çalıştırmaya diye... Ve bundan sonra tekrar Renault Mais yetkilileri ile görüştüm ve daha büyük bir yetkili serviste gerekli işlemler düzeltildi. Bunlardan dolayı Sesa yetkili servisinde aracın garanti süresi içerisinde yapılan şanzıman sökme takma ve yapılan pimleme işlemlerinin de hatalı yapıldığını ve daha 77.000 kilometredeki aracımın şanzıman arızasının bundan kaynaklandığını düşünüyorum ve şikayet ediyorum.

Serdar Serdar 3.860 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Serdar25 Şubat

  Renault markasına yazacağım şey şu yetkili servis adı altında rezil bir şekilde iş yapan yerlere verdikleri lisans veya ruhsat yüzünden aracımı rezil ettiler deneme tahtası yaptılar ve benide çevreme rezil ettiler yazıklar olsun.

 • Serdar18 Şubat

  11570901 numaralı Şikayetvar başvurum Renault sesa yetkili servisi ile ilgili Şikayetim daha çözüme ulaşmadı Renault müşteri hizmetleri ile iletişim kurdum fakat şuanakadar bir işlem olmadı sonucunu bekliyorum. Sonuçlandığında buradan paylaşacağım inşallah olumlu ve müşteri memnuniyetini sağlayacak bir sonuç olur.

 • Serdar15 Şubat

  11570901 numaralı Şikayetvar başvurum Renault sesa yetkili servisi ile ilgili Şikayetim daha çözüme ulaşmadı Renault müşteri hizmetleri ile ilatişim kurdum fakat şuanakadar bir işlem olmadı sonucunu bekliyorum. Sonuçlandığında buradan paylaşacağım inşallah olumlu ve müşteri memnuniyetini sağlayacak bir sonuç olur.

 • Renault Temsilcisi11 Şubat

  Değerli Müşterimiz; SERDAR P., Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

Ziyaretçi Yorumları