01 Ağustos
Yorum Yap
#10733961

Renault Sıfır Aldığım Araç Hasarlı Çıktı

04/07/2018 tarihinde Tarsus Renault Çayan Otomotiv'den sıfır km Renault Clio 1.2 Joy model aracı teslim aldım. 09/07/2018 tarihinde aracı temizlemek için petrol istasyonuna geldiğimde aracın bagaj kapağının alt tarafında yaklaşık 7 mm çapında bir çukurluk olduğunu ve bu çukurluğun beyaz renkte boya ile kapatıldığını fark ettim. Aracı teslim alırken bana aracın herhangi bir yerinde boya ya da çökme olduğu söylenmedi. Boyalı yeri gördüğümde doğrudan aracı satın aldığım bayiye giderek durumu anlattım. Aracı servise alarak incelediler. Bu durumdan bilgileri olmadığını, aracın nakliye sırasında meydana gelmiş bir hasar olabileceğini söylediler. Her ne olursa olsun bunu aracı teslim etmeden önce bana bildirmeleri gerektiğini, bu hasarın giderilmesi için boya yapılması gerektiğinden aracımda değer kaybı oluşacağını söyledim.


Aracı sıfır olarak aldığımı, ayıplı olan bu malın yenisiyle değiştirilmesi gerektiğini söyledim. Eğer değiştirilemiyorsa oluşacak değer kaybı tutarında tarafıma para iadesi yapılması gerektiğini söyledim. Haklı olduğumu belirterek söz konusu hasarın bayi tarafından giderilerek özür mahiyetinde aksesuar hediye edebileceklerini söylediler. Bende kendilerine hediye edecekleri aksesuarın araçta oluşacak değer kaybını telafi edecek bir parça olması halinde kabul edebileceğimi belirttim. Ancak yaklaşık bir aydan beri şikayetimle ilgilenilmedi, tarafıma bilgi verilmedi, mağduriyetim giderilmedi. Bu nedenlerle ayıplı ürünleri satan Tarsus Renault Çayan Otomotiv'den şikayetçiyim.

Murat 1.320 Okunma

Cevaplar

  • Renault Temsilcisi01 Ağustos

    Değerli Müşterimiz Sn. MURAT S., Öncelikle markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr İnternet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları