24 Ocak 2014 #2253446

Renault Servis Yanlış Ve Eksik Bilgilendirme Yaptı

Yeni aldığım aracımı bakımlarını yaptırmak ve eksiklerini öğrenmek için, hemen, Oflazlar bayisine götürdüm. Yağ bakımı, aracın genel kontrolleri ve ekspertiz istedim ama ekspertiz yapamadıklarını, Genel merkezin,bayilere yapılmasın dendiğini söylediler. Genel bakım sonucunda yüklü bir liste çıktı yapılsın dedim.


Bakım bittiğinde, aracı almaya gittim. İç lambasını yapamadıklarını söylediler. Nedenini sorduğumda, tavanla oynandığını söylediler. Sonra ben isteyince hava yastıklarına baktılar. Patlak olduğunu söylediler. Neden bunlar baştan söylenmiyor. Aracı aldığım firma masrafları kabul etmiyor. 2500 civarı Renault'ta ve 1.750 TL dışarıda masraf ettim. Bundan sonra nasıl Renault alayım? Hatam nerede?

Savaş 375 Okunma

Cevaplar

 • Savaş10 Ocak 2015

  Renault Genel müdürlük yüzünden ciddi zarar uğradım. Artık yetkili servislerine güvenim kalmadı.

 • Savaş03 Şubat 2014

  Megan aracımı aldığım gün ekspertiz yaptırmak için Sivas Oflazlar Bayisine gittim. Ama yaptıramadım. Daha sonra Renault genel müdürülüğüne başvurdum. Genel Müdürlükten ve Oflazlardan aradılar. Sorun Bayide değil. Her ne kadar anlaşmada bazı problemler yaşasak da, yardımcı olmaya çalıştılar. Bu açıdan serviste ki ve satışta ki bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Renaultun sisteminde sorun var. Bayilerde ekspertiz yapmayın diye talimat vermiş ama bazı bayiler yapıyormuş. Bayilerde ekspertiz yapacak kadro yokmuş. vs. Renault marka araç aldığınızda dikkat edin, Oradaki servis ekspertiz yapmıyor olabilir. Açıkçası çok soğudum ve yoruldum.

 • Savaş03 Şubat 2014

  Aracımı saattım ve başka marka aldım. Belki ben bir müşteriyim ama Genel müdürlük yönetim staretejisinde, değişiklik yapmassa ve mağdur olan insanların mağduriyetini paylaşmassa, tepkiler artar diye düşünüyorum.

 • Savaş24 Ocak 2014

  Hala şoktayım ya.... Halbuki başta araca ekspertiz yaptırabilseydim bu kadar masrafa girmeyecektim. Renault beni bu konuda çok hayal kırıklığına uğrattı. Genel müdürlük bu konuyu rapor haline getirip değerlendireceklerini söylediler. Halbuki ekspertiz yapsalar hem müşterilerini korumuş olacaklar, hemde hizmetin kalitesini artırmış olacaklar. Bu şekilde çok müşteri kaybederler.

 • Savaş24 Ocak 2014

  Aldığım megan aracımı aldığım gün ekspertiz yaptırmak için Sivas Oflazlar Bayisine gittim. Ama ekspertiz yaptıramadım. Daha sonra Renault genel müdürülüğüne başvurdum. Genel Müdürlükten ve Oflazlardan aradılar. Sorun Bayide değil. Bayi kendine göre haklı. Bir de Dikkat edin Genel Bakım dediklerinde, genel olmuyor. Mesela hava yastıklarının kontrolü gibi detaylar olmuyor. Birde beni arayan arkadaş oldukça heyecanlı ve sinirliydi. Her ne kadar uslübu ofsayt olsada, bir taraftanda çok iyi niyetli. Yardımcı olmaya çalıştı. Bu açıdan serviste ki ve satışta ki bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Renaultun sisteminde sorun var. Bayilerde ekspertiz yapmayın diye talimat vermiş ama bazı bayiler yapıyormuş. Bayilerde ekspertiz yapacak kadro yokmuş. vs...vs.. Renault marka araç aldığınızda dikkat edin, Oradaki servis ekspertiz yapmıyor olabilir. Sanayi de, donanımlı bir yere, yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Açıkçası çok soğudum ve yoruldum.

 • Savaş24 Ocak 2014

  Genel Müdürlükten ve Oflazlardan aradılar. Sonuç, olan gene bana oldu. Sorun Bayide değil. Bayi kendine göre haklı. Bir de Dikkat edin Genel Bakım dediklerinde, genel olmuyor. Mesela hava yastıklarının kontrolü gibi detaylar olmuyor. Birde beni arayan arkadaş oldukça heyecanlı ve sinirliydi. Her ne kadar uslübu ofsayt olsada, bir taraftanda çok iyi niyetli. Yardımcı olmaya çalıştı. Renaultun sisteminde sorun var. Bayilerde ekspertiz yapmayın diye talimat vermiş ama bazı bayiler yapıyormuş. Bayilerde ekspertiz yapacak kadro yokmuş. vs...vs.. Renault marka araç aldığınızda dikkat edin, Oradaki servis ekspertiz yapmıyor olabilir. Sanayi de, donanımlı bir yere, yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Açıkçası çok soğudum ve yoruldum.

 • Savaş24 Ocak 2014

  Renault bana başta hava yastığı patlak deseydi veya ekspertiz yapsaydı ben aracı geri verir mağdur olmazdım. Üstelik ücretini de öderim dedim. Ya düşünsenize, aracın bütün eksiklerini listeliyorlar, torpidonun altında, köşedeki kabağın çatlak olduğunu bile görüyorlar ama koltukta ki hava yastıklarının patlak olduğunu görmüyorlar. En önemli kusuru göremiyorlar mı yoksa..... Kimsenin günahını almak istemiyorum. Çok ilginç ekspertiz yapılmıyor. Peki insanlar aldıkları reno marka araçları nerede kontrol ettirecekler. Biz zor şartlarda para biriktirebilen insanlarız. Bir çok ihitaycımızdan ödünler vererek bunu yapıyoruz. Şimdi ne olacak. Aldığım adam suçlu peki ben tedbir olsun diye yetkili servise götürmem mi suç. O zaman ya sanaiye gidelim ya da renault almayalım. Renault bize bu mesajı mı veriyor.

 • Renault Temsilcisi24 Ocak 2014

  Değerli Müşterimiz, Sn. Savaş Barış ÇELİK Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön