20 Eylül 2013 #2023325

Renault Servis Hizmet Kusuru!

3. Mailimde geri dönen ilk başta Zenginli'den aradığını daha sonra Renault mais adına konuştuğunu aracımın 2007 model eski olduğunu garantisinin bittiğini servis bakımlı olmadığını ve kapı iç tutacaklarının kullanıcı hatası olduğunu söyleyen N**** hanım değişim yapamayacaklarını bildirdi.


Zenginli servis mi kapıdan kovmadıkları kaldı 2010'da servisten soğutan zenginli zaten. 2004 model servis bakımsız araca ücretsiz değişim yapılıyor ama bana gelince yok. Renault bir daha almam.

Hakan 239 Okunma

Cevaplar

 • Hakan29 Eylül 2013

  Müşteri olarak sözümü tuttum ama firma değişim yapmadı. Yapacak mi o da belli degil. Renault icin bir müşteri kaybetmek sikinti olmaya bilir. Ama bundan sonra kesinle renault tercih etmem

 • Hakan28 Eylül 2013

  24.09.2013 tarihinde aracı yetkili servise bıraktım. Servise kapı kolları ve vites topuzu değişimi hakkında bilgi verilmiş. Yapılan kontrolde fix paket( yağ, yağ, polen, hava filittiresi, buji takımı) ve triger seti değişmesi gerektiği bildirildi. Triger seti 2011 yılında özel serviste değiştirdiğimi belirterek kapalı bir sistem olduğundan kontrol yapıp yapmadıklarını sordum servis yıl ve km yi göz önünde bulundurarak kontrol yapmadan değişim gerektiğini söyledi. Daha önce bakım yaptırdığım için triger setini değiştirmeyeceğimi km ve seneyi göz onunda bulundurarak vakti geldiğinde serviste değişim yapacağımı bildirdim. Fix paket te ek olarak tampon bandlarını (on arka) ve bagaj kilidini değiştirdim. Toplam 900 tl yakın ücret ödedim. Servis faturayı genel merkeze iletti Merkez'den değişim yapılmayacağı söylendi. Nedeni trigeri seti değişmemesiymiş. Yapılacak işlemlere onay vermeden değişim işleminin yapılmayacağını öğrenmeme rağmen servise bakım yapılmasını söyledim. Saçmalık şurda en basiti aracı life koyup kaldırıyor fren balaya ve disklerini kontrol ediyor sağlam diyor değişime gerek yok diyor kapalı sistem olan trigere bilgisayar verilerine bakarak konuşuyor.2007 model 42000 km araç bu zamana kadar serviste balata değiştirmemiş belki özel serviste bakımı yapılmış bunu bahane etmiyor özel serviste değişmiş trigere bahane buluyor. Sonuç olarAk ben müşteri olarak sözümü tuttum servis kapı kolları için değişim onayı verilmedi dediği halde. Renault arayıp dosyamla ilgilenen kişinin bana dönüş yapmasını istedim. Bakalım ne dicek

 • Hakan23 Eylül 2013

  23.09.2013 16:28 de yetkili kişi dönüş yaptı. Dosya çalışması sonucunun olumsuz olduğunu üzülerek değişim yapılmayacağını bildirdi. Kurumsal bir firma olarak çözüm bulamadı. Tüketici olarak çözüm teklifini ben sundum. Servisi neden tercih etmediğimi şikayetlerimi yeniden bildirip kusurlu olan parçaların servis tarafından tespit edilmesini tespit edilen parçaların da ücretsiz değiştirilmesi halinde yetkili serviste aracımı kontrol ettirip gerekli bakımı yaptıracağımı (aciliyet ve ağır bakım masraflarını bütçemi göz önünde bulundurarak) adını verdiğim serviste periyodik bakımı kesinle yaptıracağımı söyledim. Yetkili kişi bu durumu olumlu bularak hemen servisle iletişime gerçeceğini bildirerek ücretsiz değişim yapacaklarını söyledi. Ne var ki Renault mais bana hem kullanıcı memnuniyeti hemde servise araç kazandırma politikasını teklif edemedi maalesef çözümü ben buldum. Yine yetkiliye teşekkür ederim göştermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı.24.09.2013 de aracımı yetkili servise götüreceğim umarım aksiliklere karşılaşmam.

 • Hakan23 Eylül 2013

  Halen olumlu yada olumsuz geri dönüş yapılmamıştır.

 • Hakan21 Eylül 2013

  Yetkili kişi 20.09.2013 16:37 de irtibat kurdu. Şikayetimi belirttim. Servis politikaların olduğunu söyledi. Servis ile ilgili şikayetlerimi belirtip neden servisi tercih etmediğimi dile getirdim. Dosya ile çalışıp 21.09.2013 tarihinde dönüş yapacağını bildirdi. Daha önce ki görüştüğüm yetkiliye göre nazik, sorunu çözmeye yönelik tutum içindeydi. Konuşma tarzından ve iyimser yaklaşımından dolayı yetkili kişiye teşekkür ederim. Geri dönüş yapmasını ve olumlu bir sonuç almayı bekliyorum.

 • Renault Temsilcisi20 Eylül 2013

  Değerli Müşterimiz, Sn. Hasan KASNAK Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön