20 Ağustos 2013 #1964164

Renault Servis Aracımın Arızasını Gidermedi!

25.07.2013 tarihinde aldığım araçta bazı sorunlar tespit ettim. Yetkili servis ile paylaştım ve zaman zaman olduğunu özellikle belirttim. 3 Km yol testi sürüşüne çıkıldı ve herhangi bir sorun olmadığı belirtilerek PC bağlantısı yapılmadan ve arıza kaydı oluşturulmadan gönderildim.


Sorunlar
1- Araç ilk çalıştırmada Ffen pedalına basılıyken Start butonuna basıldığında 10 saniye vuruntu sesi geliyor.
2- Araç içinde 90 Km sonrasında ses izolasyonu problemi var.
3- Zaman zaman 1. vites 2. vites geçişini tamamlamıyor ve 5000 devir üzerine çıkıyor.
4- Ön silecek + geri vites = arka silecek sürekli çalışıyor.
5- 1250 km Ortalama Yakıt 9,6~11,3 LT

Serkan 403 Okunma

Cevaplar

 • Serkan15 Haziran 2016

  İlk çalıştırma esnasında şiddetli vuruldu sesini çözemediğiniz için ayıplı /kusurlu mal satmış oluyorsunuz. Konu mail mühendislik ekibinize tarafından da incelendi ve yazılım güncellemesi ile geçici çözüm bulmaya çalıştılar. Sonuç ortada. Aldığım 2. günden beri çözülemeyen sorun. Acil desteğinizi bekliyorum. Serkan Selçuk

 • Serkan14 Temmuz 2014

  Şikayetimin üzerinden 1 yıl geçti. Çözüm yok. MAİS'ten çözüm için ACİL faaliyet planı bekliyorum. Sorunlar 1- Araç ilk çalıştırmada Fren pedalına basılıyken Start butonuna basıldığında 10 saniye vuruntu sesi geliyor. 2- Araç içinde 90 Km sonrasında ses izolasyonu problemi var.

 • Serkan20 Ocak 2014

  Sayın ilgiler, Ses izolasyonu ve yakıt tüketimi konusundaki başvuru ve bildirimlerime halen geri bildirim yapılmamıştır. Konu hakkında bilgi edinme hakkımın dikkate alınarak konu hakkında bilgilendirilmeyi talep ediyorum. Saygılar.

 • Serkan10 Ocak 2014

  Müşteri memnuniyeti "0"

 • Serkan10 Ocak 2014

  Sayın ilgililer... Şikayetlerim konusunda müşteri hizmetleri tarafından bilgilendirilmeyi talep ediyorum. Ses izolasyonu , yakıt tüketimi konusunda ciddi geri dönüş bekliyorum. ! Serkan SELÇUK

 • Serkan02 Ekim 2013

  Halen çözüm için arayan olmadı. Defalarca müşteri hizmetleri hattınızı aradım. 1-213-711-492 no'Lu dosyada detayları görebilirsiniz. Sorunları sabırla dinleyen ve hiçbir reaksiyon göstermeyen müşteri hizmetleri politikanızı Tebrik ediyorum. Beni çok şaşırttınız... Ne zaman arayacağınızı merak ile bekliyorum.

 • Serkan18 Eylül 2013

  Renault MAİS Müşteri Hizmetleri ile yaptığım görüşmede problemlerin kayıt altına alındığı , gerekli servis yönlendirmesinin yapılacağı bilgisi verildi. Halen geri bildirim yapılmadı. Konu ile ilgili desteğinizi rica ederim.

 • Serkan09 Eylül 2013

  Sayın ilgililer, Hafta sonu 500 Km daha yol yaptım. Araçtan ilk çalıştırılma esnasında vuruntu sesi gelmeye devam ediyor. (4-5 kez daha yaşadım. ~10-12 sn sürüyor) Vites grubunda ki dişli sesi sorunu da devam etmektedir. Hafif eğimli yollarda bu çok şiddetli olmaya başladı. Test esnasında bir tespit yapılamaması sorunun OLMADIĞI anlamına gelmiyor. 1 aylık araçta yaşadığım sorunlar gençliğimdeki kullandığım 190.000 KM'deki başka marka araçta bile yoktu !!! Marka mesuliyetlerinin yerine getirilmesini bekliyorum. Şikayetlerimin kayıt altına alınamaması ayrı bir konu. şikayetvar sitesinde ki başvuru kayıtlarım geçerlidir. İlgi / destek ve çözümlerinizi rica ederim. Serkan SELÇUK

 • Serkan06 Eylül 2013

  Şikayetlerime ilave olarak servis noktasında belirttiğim vites geçişlerindeki aşırı dişli sesi giderek yükselmeye ve araç performansını etkilemeye başladı. Eğimli yollarda vites grubundan daha da gür ses geliyor. Yakında yeni araç tahsis edeceksiniz gibi görüyorum.. İlk çalıştırmada ki vuruntu seslerini hatırlatmam gerekir mi hiç bilemiyorum. Biraz ilgi rica etsem..

 • Renault Temsilcisi20 Ağustos 2013

  Değerli Müşterimiz, Sn. Serkan S. Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön