sta-4-hoverİyi Çözüm

Renault Otomobili Çift Kişiye Faturalandırdı!

Kerim Kerim17 Eylül 16:49

OYAK kampanyasından faydalanmak için yapmış olduğumuz müracaatta tüm ödeme ve kefalet işlemlerinin yerine getirilmesine rağmen, aracımızı teslim alamadık. Renault Mais a. Ş. İstanbul Boğaziçi şube müdürlüğü tarafından Otomobil %50 eşime %50 kendi adıma fatura edilmiştir. Faturanın iki kişi adına çıkması veya ruhsatta araç sahibinin iki kişi olmasına dair ilgili bir maddeleri de yoktur.

“Otomobilin fatura ve ruhsatının OYAK Üyesi ve eşi adına olması durumunda, mevzuat gereği kredi borçlusunun OYAK Üyesi olması, OYAK üyesi eşinin de kefil olması gerekmektedir. Ruhsatta araç sahibi eş ise hak ve menfaat sahibi OYAK üyesi olmalıdır.” Denilmektedir. 

Faturanın iki kişi adına çıkması veya ruhsatta araç sahibinin iki kişi olması gerektiğine dair bir şartınız da yoktur. Ruhsat Sahibi Eşim olmalıdır. Ruhsatta hak ve menfaatler kısmında sadece benim adım geçebilir. Tüm ödemeleri zaten eşim yapmıştır. Kerim Yiğit ve eşi adına düzenlenmiş Faturaya ait düzeltme beyanı verildiğinde maddi içerik değişmediğinden fatura beyanının herhangi bir cezai işlemi de yoktur " diye belirmeme rağmen aracı bekletiyorlar.

Yetkili kimseye ulaşamıyoruz. Dilekçe yazmamıza rağmen sonuç alamıyoruz.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
full-star full-star full-star full-star full-star
5/5

Cevaplar

Renault Logo Renault 17 Eylül 17:07

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler