sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Renault  Navigasyon, Multimedya Sistemi Sorunlu!

Lütfi Lütfi28 Eylül 10:18

25 Şubat 2019 tarihinde İstanbul/Üsküdar-Altunizade bayiinden 2018 Megane 4 Joy model araç satın aldım. Alırken birazda satıcının tavsiyesi üzerine Necvox marka navigasyon&multimedya da taktırdım. 7 ay sonra dışarıda LPG taktırdım. (Renault kendisi de takıyormuş. Bu bilgiyi bana vermediler) 1,5 sene sonra temmuz -2020 gibi ekte fotoğraflarını paylaştığım gibi arıza lambası yandı. Esc kontrol ettirin, fren sistemini kontrol ettirin ve yokuş kalkış kontrol ettirin diye. Altunizade demirkollar servisine gittim. Baktılar, buna bir şey yapamayız. Dışarıda LPG taktırmışım. Bu nedenle aracın beyni karışıyor. Ne yapmam lazım dediğimde LPG sistemini söktür dediler. Dedim ki : Renault kendisi LPG taktırınca olmuyor mu. Onca aracı var LPG li, piyasada binlerce LPG li araç var. Nasıl oluyor dedim. Dışarıda bir çok ustaya gösterdim. Bu arıza LPG den olmaz dediler. LPG taktırdığım yere gittim. Baştan aşağı kontrol ettiler. Bizden kaynaklanan bir şey yok dediler. Bu arada memleketim Bolu'ya gittim. Oradaki Renault servisine götürdüm. Kablolarda bir yerde kaçak var şasi yapıyor dediler. Bütün kabloları kontrol ettiler. Kablolarda bir şey yok. ABS beyni ile alakalı dediler. Bizde tamir yok beyni değiştirmemiz lazım oda 8-9 bin tl 'dir. Ben İstanbul'da bir beyin ustasına baktırırım dedim. Ümraniye sanayide beyinci arkadaşımıza gittik. Aracı bıraktık. Arızanın neden olduğunu tespit etti. Aracın orijinalinde olmayan Necvox marka navigasyon&multimedya sisteminden kaynaklanmış. ABS beyni sağlam can bus sistemini bozmuş dedi. Orijinal teyp takıldı. Can bus sistemine de format atıldı. (tamir edildi) arıza düzeldi. Dışarıda takılan LPG den değil, aracı alırken bayi tarafından takılan (serviste) sistem yüzünden bir çok sıkıntı çektim. Ustamız dedi ki bunu tekrar taktırırsan belli zaman sonra tekrar aynı arızayı verir diyor.

Şimdi, garantisi devam eden bu Necvox marka multimedya sistemini geri vermek istiyorum. Parası iade edilsin.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
  Mgn
 • 2Yorum
full-star empty-star empty-star empty-star empty-star
1/5

Cevaplar

Renault Logo Renault 28 Eylül 12:29

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Atlantic 02 Ekim 20:33  

  Öncelikle geçmiş olsun kardeşim. Benim aracımda da seninkinin aynı şikayetler var. Farkı bende LPG yok. 3farkli servise götürdüm, sanayide de 2ustaya götürdüm. Kimse bulamadı ne olduğunu. Senin ustanın adres bilgilerini verir misin, ona gostereyim.

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Lütfi 02 Ekim 21:03  

  Ümraniye Güven Sanayi Sitesi Beyinci Ömer usta. Burada tel. Yazmak olmaz. Ümraniye Müftülüğünden beni ara.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler