12 Kasım 2019
#12954862

Renault Motor Yağı Ücreti

2013 model sıfır olarak aldığımız Captur model aracımızın yedek anahtarının kaybolması sonucu, yetkili servise yeni anahtar isteği için bugün eşimin başvurması sonucunda ilgili işlemler yapılmış süreç işlemiştir. Hazır servise gitmişken yol bilgisayarında görünen yağ seviyesinin tamamlanmasını belirten uyarıdan dolayı kontrol yapılması ve gerekirse tamamlanmasını istedik. Yapılan kontrol sonucu yağın 1 litre civarında eksildiği belirtildi.
Aracın bu zaman kadar bütün bakımları ve işlemleri yetkili servis tarafından yapılmıştır. En son 4-5 ay önce periyodik bakımı yapılmış bir aracın yağının az miktar eksilmesinden dolayı müşteri memnuniyeti adına servisin ücretsiz bir şekilde tamamlamasını beklerken, işlem sonucunda 131 TL tutarında borç çıkarılmıştır. Fatura ayrıntılarına baktığımızda; motor yağı, miktar olarak 18 belirtilerek, birim fiyatı 6.17 TL'den hesaplanmış ve KDV vs... İle 131,05 TL'lik fatura tebliği edilmiştir.


Manisa ili Ordu a. ş. Renault yetkili servisi tarafından yapılan bu işlemde, litresi 20-30 lira olan yağın 131 TL gibi bir bedelle bize sağlanması müşteri memnuniyeti açısından böyle bir firmaya yakışmamış olup, alındığı günden bu yana yetkili servis kullanan bizleri bundan sonra maalesef servise gitme konusunda küstürmüştür. Motora yağı koyma gibi basit bir işlemi çeşitli yerlerde 4 litresi 100 liraya satılan yağın yarısından bile daha azını kullanarak 131 TL ücret alınması düpedüz fırsatçılıktır. Renault gibi büyük bir firmayı bu davranışından ve kazığından dolayı kınıyor, düzenli yetkili servis müşterisi unvanımızı bugün itibariyle bırakıyoruz.

Mehmet Mehmet 7.524 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları