sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Renault Motor Arızası!

Faruk Faruk15 Mayıs 2019 15:25

2016 model Clio 4 otomatik vites 1,2 benzinli araç sahibiyim. Aracı 0 km Adana Renault servisinden aldım. Araç 3000 km sonra yağ eksiltti. Servis yağ ekleyip takip edeceklerini söylediler ve gönderdiler. 6000 km de yine yağ eksilttiğini farkına vardık ve servise götürdük.

Bu seferde fabrikasyon bir yazılım hatası olduğunu ve yeniden bir yazılım yüklemesi yapılacağı söylendi. (inanmıyorum tabii ki de, karşılarında enayi var nasıl olsa) yapıldı dendi aldık aracımızı. Daha sonra 5000 km yapmadan araç yine yağ sorunu yapmaya başladı. Yine servise götürdük bu seferde garanti kapsamında 6-7bin TL'lik motor bloğunda parça değiştirdiler.

Fakat biz artık bu arabadan tiksindik ve Renault firmasına dava açtık. Davanın en son sonucunda karar olarak motor değişimi olarak karar çıktı. İtirazımız yine yaptık ve yeni sonucu bekliyoruz. Talebimiz bu ayıplı bize böyle sattıkları için ben bu arabaya binmek istemiyorum.

Bundan sonra birisi Renault dediğinde yazıklar olsun bu markaya ve araçlarına diyeceğim. Şunu da bilmenizi isterim ki bu model araçların tümünde bu sorun var.

Çünkü yakın çevremde bu araçtan 3 tane var. Bir tanesinin motoru aynı şekilde tamir gördü ve diğerleri de uğraşmak istemedi. Ama ben sonuna kadar uğraşacağım.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Faruk 27 Mayıs 2019 09:23

2016 model Clio 4 benzinli 1,2 oto. Vites aracımla ilgili daha önce şikayetimi yazmıştım. Ama yine yazma gereği duydum. Garantisi biteli 50 gün oldu. 2017 Kasım ayında motor yağ eksilttiğinden dolayı motor bloğunda birçok parça değişmişti. Bende motor serviste işlem gördüğünden, motorda devirdaimde su kaçağı ve klima soğutmadığı için servise danışma gereği duydum. Su kaçağını düşük bir miktar karşılığında onarıldı. Fakat klima sorununu klima kompresörünün arızalı olduğunu ve 6-7 bin TL karşılığın onaracaklarını söylediler. Fakat ben bu motorun serviste işlem gördüğünü Adana'DA klimayı yeni kullanmaya başladığımı daha önce test etme şansım olmadığını bunun kendi motor sorunları olduğunu bedel talep edilmeden onarılmasını istedim ve kabul etmediler. Tekrar bu markaya lanet olsun. Bu modelin arızalı motora sahip olduğunu bile bile millet açıklama gereği duymadan itelediler. Sonrada malımızın arkasındayız diyerek kandırdılar. Gördüm ki iş satana kadar ve garanti süresi dolana kadar. Bundan sonra Renault markasını kim sorarsa daha çok kötüleyeceğim. Gerçekte bu zaten. Marka burda araba burda şikayetler ortada. Aklı olan piyasa arabası diye alıp kar ettiğini düşünenler markanın biryerlerini kaldırıyor. Bizi de böyle düdüklüyorlar. Renault bundan sonra kullanmayın, kullanmayın, kULLANMAYIN, kULLANMAYIN, kULLANMAYIN.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler