3 g
#11977080

Renault Motor Arızası!

2016 model Clio 4 otomatik vites 1,2 benzinli araç sahibiyim. Aracı 0 km Adana Renault servisinden aldım. Araç 3000 km sonra yağ eksiltti. Servis yağ ekleyip takip edeceklerini söylediler ve gönderdiler. 6000 km de yine yağ eksilttiğini farkına vardık ve servise götürdük.


Bu seferde fabrikasyon bir yazılım hatası olduğunu ve yeniden bir yazılım yüklemesi yapılacağı söylendi. (inanmıyorum tabii ki de, karşılarında enayi var nasıl olsa) yapıldı dendi aldık aracımızı. Daha sonra 5000 km yapmadan araç yine yağ sorunu yapmaya başladı. Yine servise götürdük bu seferde garanti kapsamında 6-7bin TL'lik motor bloğunda parça değiştirdiler.


Fakat biz artık bu arabadan tiksindik ve Renault firmasına dava açtık. Davanın en son sonucunda karar olarak motor değişimi olarak karar çıktı. İtirazımız yine yaptık ve yeni sonucu bekliyoruz. Talebimiz bu ayıplı bize böyle sattıkları için ben bu arabaya binmek istemiyorum.


Bundan sonra birisi Renault dediğinde yazıklar olsun bu markaya ve araçlarına diyeceğim. Şunu da bilmenizi isterim ki bu model araçların tümünde bu sorun var.


Çünkü yakın çevremde bu araçtan 3 tane var. Bir tanesinin motoru aynı şekilde tamir gördü ve diğerleri de uğraşmak istemedi. Ama ben sonuna kadar uğraşacağım.

Faruk Faruk 428 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları