Renault Megane 4 Benzinli Yağ Eksiltme Sorunu

Ufuk Ufuk09 Mart 15:55

Megane 4 1.6 benzinli Joy 2019 model aracımı 9900 km'de Kocaeli'den aldım, Ankara'ya geliş yolunda 10 km kala yağ ekleyin uyarısı verdi. Yağ kontrolünde yağ çubuğuna yağın yarım cm dokunduğunu gördüm. O şekilde geldim ve bir gün sonra Ankara azizoğlu Renault servisine götürdüm, bana yağ ekleyeceklerini, normal olduğunu, yine de bakılması gerektiği söylendi ve cumartesi günü ( 07.3.2020) randevu aldım.

Randevu günü yağ eksiltmenin normal dolduğunu, bakılmasına gerek olmadığı, atölye şefi tarafından müşteri sorumlusuna iletilmesine karşın ısrarım sonucunda aracı baktırdım. Ancak bakım sonrası bir sorun olmadığı, bunun normal olduğu yine beyan edildi. Ancak bu araçlar hakkında yaptığım araştırmada bu motorlarda yağ yakma sorunu olduğu, bu şekilde bir çok araca rektifiye ve türlü tamiratlar uygulandığının belirtildiğini gördüm.

Ayrıca bu işi hiç bilmeyen kişi bile yağ eksiltmenin motorda bir arıza olduğunun göstergesi olduğunu bilir. Talebim şudur. Aracımın bu işi bilen daha yetkin kişiler tarafından incelenip bir sorun var ise aracımın yenisiyle değiştirilmesini talep ediyorum. Ayrıca tamirle falan kimse uğraşmak istemez. Ben de bir çok sıkıntıya katlanarak para saydığım aracımın türlü tamirattan geçirilip iade edilmesini istemiyorum.

Cevaplar

Renault Logo Renault 09 Mart 16:14

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler