Toplam çözüm sayısı
..
Renault ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Renault Megane 3 Direksiyon Simidi Sorunu.

13.926görüntüleme
Ozan
Ozan 11 Ekim 2019 23:21

Kocaman teessüflerimi sunarak ve ilgisizliğinize teşekkür ederek sözlerime başlıyorum. Renault Megane 3 Privilek'e direksiyon simidi. Yaklaşık 2-3 ay önce şikayetimi belirtmiştim. 2011 model Megane 3 Privilek'e bej döşeme aracım var. Renault firmasından teveccüh gösterip aradılar. Aracımın direksiyon simidini belli bir miktarı benim karşılamam neticesinde değiştirebilecekleri söylediler.

Direksiyon simidinin bedelinin 1.800 TL olduğunu, belli indirimlerle benim yaklaşık olarak 1.200 TL ödemem halinde değişiminin sağlanacağı tarafıma belirtildi. Ben bunu kabul etmedim, sebep olarak bu aracın ilk sahibi de ben olduğumdan garanti kapsamında iki sefer değişim zaten sağlandı. Demek ki Renault markasının bu modellerinde bu sorun standart olarak var veya benim şanssızlığım ki iki sefer değişim sağlanmasına rağmen yine aynı sorun ile karşı karşıya kalıyorum.

Ben Renault markasından, servislerinden gayet memnundum ama müşterilerini kaybetmek pahasına benim sorunumu gidermeyip para talep ettiler. İnternet ortamında direksiyon simidi fiyatları 400-600 TL arasında değişirken bana söylenen rakam yine bunun iki katı idi.

Şahsım olarak 1 yılda iki sefer sıfır araba aldım Renault firmasından. Boğaziçi Renault Mais'te kayıtları babamın adına mevcuttur, çünkü babam askeri personeldir. İlk aracımın plakası 34 ** ***, ikinci aracımız da 39 e* 539' dur ve babam n**e**üzerine kayıtlarda gözükecektir. Bu sorun giderilsin veya giderilmesin ben çevremde ki bir çok arkadaşıma ve dostuma Renault markasını önerecek olduğumu daha önceki mesajımda da belirtmeme rağmen artık firmanızı önermeyeceğim.

Somut hiçbir adım atmayan Renault firmasına 1 tane direksiyon simidi değiştirmek mi zor geldi. İnsan kazanmak, müşteri kazanmak zordur ama Renault firması müşteri kaybetmeyi umursamıyor bile teşekkürlerimi sunuyorum bu konudaki anlayışsızlıkları için.

Bu sene içinde de sıfır araba almaya niyetim var ve öyle sınırlıyım ki firmanıza artık sizden bir daha araba kesinlikle almam da, bakmam. Lütfen müşterilerinizi bir para aracı değil insan olarak görün ve bu mağduriyetimi giderin rica ediyorum.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler