14 Mayıs 2018
Yorum Yap
#10438420

Renault Megane 3 Airbag Işığı Problemi

2014 Renault Megane 1.6 16 valf aracımda sürücü tarafı hava yastığı ohm değeri yüksek çıkıyor ve serviste komple değişmesi gerekiyor deyip ufacık bir problem için 2500 TL'ye yakın bir masraf olacağını söylüyorlar. Forumlarda araştırdığım da aracın kronik sorunlardan birisi olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Kronik sorunlarda sürücü hatası olamayacağından mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.

Özcan Özcan 4.055 Okunma

Cevaplar

  • Özcan03 Haziran 2018

    2014 model 1.6 16 valf daha 4 yaşında olan bir aracın koltuk altı airbag tesisatı 4 yılda arızalanıyor soketler elektriği geçiremiyor arızalanıyor. Bu arada araç kazasız boyasız Darbesiz. Fakat Renault sorunun nereden kaynaklandığını bulmak yerine komple elektrik tesisatını değiştirmek te buluyor. Kaldı ki aracı yeni almama rağmen servis bakımı yok deyip yapılmasına 4000 TL gibi masraf çıkartılıyor. 10 yaşında değil bu araç daha 4 yaşında ve forumlarda bu konularda birçok muzdaribin olduğunu ve kronikleşmiş airbag ışığına bir çözüm bulmanızı ve tesisatınızdaki arızanın ücret talep etmeksizin değiştirilmesini talep ediyorum...

  • Özcan24 Mayıs 2018

    Yaşadığım süreç iyi yönetilmesine rağmen ve biz koskoca bir aileyiz denilmesine rağmen arızanın nerede olduğunu servis tespit edemeyip komple sistemi değiştirmeyi tavsiye etmiştir ve maliyet 4000 TL civarı çıkartmışlardır. Üretimden kaynaklı bir sorunu servis dahi tespit edemeyip aracın servis bakımlı olmamasını sorun gösterip sanki sorumlu benmişim gibi davranmıştır. Ağır bakımlarını serviste yaptırma şartını kabul etmeme rağmen ve aracın yeni sahibi olduğumu bildirmeme rağmen maisten red gelmiş çözüm ortada kalmıştır. Kronik sorunlarda sürücüler ya da bu aracın servis bakımı olmasa bile yeni sahipleri suçlu bulunmamalı. Haliyle Bu aracın sorunu olan arada sırada yanan airbag servis ışığı çözülememiştir. Herhangi kazada o airbag ışığından dolayı airbagler devre dışı kalacağından tarafımın bir suçu olmayıp Renault sorumlu olacağını belirtmek isterim.

  • Renault Temsilcisi14 Mayıs 2018

    Değerli Müşterimiz Sn. Özcan Ç., Öncelikle markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr İnternet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler