02 Şubat 2017
#7682935

Renault Megane 2 Aracımda Kronik Döner Kontaktör Arızası Var!

Renault Megane 2 aracımda döner kontaktör arızası var! 2005 model Megane 2 otomatik dinamik araç sahibiyim. Renault aracımın gösterge panelinde airbag ışığı zaman zaman yanıp sönüyordu. Bu konu ile ilgili olarak servise gittiğimde aracın döner kontaktör denilen parçasının arızalı olduğu ve bunun değişmesi gerektiğini belirttiler. Fiyatını sordum bayağı bir pahalı. Aracımda herhangi bir darbe kaza vs. olmamasına rağmen bu arıza ile ilgili olarak yapmış olduğum araştırmalarda birçok Megane araçta bu arızalar kronik olarak çıktığı için Renault firması olarak bu arızanın giderildiği ve yenisi ile değiştirildiği bilgisini edindim. Aynı Megane 2 döner kontaktör şikayetlerden çoğu kişinin sıkıntısı Renault firmasınca giderilmiş. Benim aracımın da, kullanım hatası ile ilgili olmayan, üretimden kaynaklanan döner kontaktör arızasının giderilmesini istiyorum.

Serkan Serkan 8.529 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Serkan13 Şubat 2017

    Genel merkezden aradılar. İndirimli olarak 620 TL parça 100 TL işçilik 720 TL'ye tamir teklif edildi. Sadece Direksiyonu çevirdiğimiz için bozulan parça için istenen tamir ücreti çok fazla. Üstelik istisnasiz bütün Megane 2 kullanicilari aynı kronik sorunu paylaşırken bazılarına ücretsiz değişim yapılıp bazılarına yapılmaması hoş değil. Kriteriniz yetkili servis bakimı olabilir ama, insanlar bu yüksek ücretler yüzünden yetkili servise gelmiyor olabilir mi? Renault nun daha kurumsal ve ürünlerinin her zaman arkasında duran bir firma olmasını beklerdim

  • Renault Temsilcisi02 Şubat 2017

    Değerli Müşterimiz Sn.SERKAN S. Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları