04 Aralık 2015

Renault Mais Şirketinin İlgisizliği!

Renault Mais'ten 2009 yılında Megane dizel aracı Düzce'de satın aldım. Düzce ve Afyon'da sürekli servise götürdüm. Afyon'a geldiğimde bile balatalarını, bujilerini, triger kayışını, yağ değişimlerini serviste yaptırdım. Taki Otogül servisinde (Afyon) triger kayışını değiştirmem sonrasında aracın motorunda değişik bir gürültülü ses, çekişten düşme oldu. Aracıma bir buçuk yıl böyle binmek zorunda kaldım. Beni o gün servisten soğuttular. Sanayide bunu düzelttiler 60 TL ve masrafı ve meganların hepsinde olan Doğan slx torpido çatlaması gibi fabrikasyon hata olan kapı kolu soyulmasını gidermesini istedim ama 2 yıldır servise gelmedim diye kabul etmediler. Servisten beni soğutan sizsiniz.

Doğan 650 Okunma

Cevaplar

 • Doğan20 Mart 2016

  Bosch firmasından en büyük hacimli buzdolabını aldım. İki yıl kullandım buzdolabının beyaz renginin yan taraflarında hafif grileştiğini müşteri hizmetlerine söyledim. Düzce'ye evime İstanbuldan iki tane yetkili gönderdiler ve fabrikasyon hata deyip 1 ay içinde sıfır buzdolabıyla değiştirdiler. Renault müşteri memnuniyeti araştırma, ilgi ile oluşur. Masa başında oturup telefonla müşteriyle konuşarak hizmet olmaz. Arabamı göndersenize bir servisinize kapı kolçaklarının soyulması fabrika hatasımı, müşteri hatasımı Japon Toyota binlerce aracını geri çağırıyor ufacık hatasını gidermek için. Bosch yukarıda anlattım. Müşteri neyaparsa yapsın o yüzden Renault alırken bin defa düşününnnnnnnnnnnnnnn

 • Doğan20 Mart 2016

  Ben bir OYAK mensubuyum. Renault da bir OYAK firması. Afyon ilinde iki tane servisleri var. Bunlardan otogül her Renault hem de Fiat servisi var. Servis hizmetleri aynı Renault un müşteri memnuniyeti gibi. Adamlara diyorum Megane ın iç kapı kolları fabrika üretim hatası iki yılda soyuluyor diye adamlar bana cevap veriyor 4 yıl servise gelmişsin son iki yıl gelmedin diye değiştiremeyiz diyor. Yani son iki yılda sizi kazıklayamadığımız için yardımcı olamayacağız diyorlar. Arkadaş hata fabrikasyon diyorum, iki yıl önce triger kayışımı değiştirdim aracımdan ses geliyor servisiniz yapamadı ondan iki yıldır servise uğramadım diyorum adamlar hala son iki yıldır servise gelmedin diyor. Lanet olsun...

 • Doğan10 Aralık 2015

  Bunlar kurumsal şirket olsa hatalı üretilen örneğin Megane araçlarını geri çağırır kapı içi kollarının soyulmasıyla ilgili fabrikasyon hataları milletin şikayetine gerek kalmadan araçları geri çağırıp kendi değiştirir. Böyle adi yapılan fabrikasyon işleri Sanayi Bakanlığı Avrupalılar gibi ciddiye alır. Mais firmasına yaptığı başvuruda e posta adresime yazılı cevap verin ki olumsuz cevabınıza karşılık tüketici mahkemesine başvuracağım dememe rağmen bana görüşmelerin kayıt altına alındığını mahkeme isterse göndeririz gibi bilgi edinme kanunundan bile bir haber olduklarını gördüm. Bakalım BİMER aracılığı ile isteyeceğim o zamanda efelik yapabilecekler mi bakalım.

 • Doğan10 Aralık 2015

  Kurumsal firma dediğiniz Bosch gibi bir firma. Adamlardan buzdolabı aldım. Buzdolabının yan kenarları 3 yıl sonra beyazdan griye döndü. Adamlar Düzce'deyken ta İstanbuldan bir yetkili ve Tekirdağ ilinde fabrikadan bir usta getirip evimde düzcede buzdolabını özel bir aletle incelediler ve boyada fabrikasyon hata olduğunu kabul edip buzdolabımı sıfır buzdolabıyla değiştirdiler. Ben buna kurumsallık derim. Hatasını kabul etmeyen firma ömür boyu hatadan kurtulamaz. Meganların kapı kollarının hepsi soyuluyor benekli eşek gibi oluyor aynı Doğan slx lerin tortido gözündeki çatlamalar gibi. Bu gibi firmalarla konuşmak yerine hukuk önünde hesaplaşacağım. Wolsvagen ve Toyota firmalarını örnek alsınlar.

 • Doğan09 Aralık 2015

  09 Aralık 2015 tarihinde beni 0216 645 66 00 numaralı telefondan Renault yetkilisi beni aradı. Aracın garantisi bittiği, son iki yılda servise gitmediğimden bana şikayetimle ilgili yardımcı olmayacaklarını söylediler. Bu uluslararası firmanın yapmayacağı bir açıklama. Kendi servislerinin hatasını düzelteceklerine ve araçlarındaki fabrikasyon hatayı düzeltme cihedine gideceklerine tam bir OYAK firması gibi davranıyorlar. İnsan Japon Toyata, Alman Wolsvagen firmasının araç hatalarıyla ilgili araç geri çağırmalarını görünce bunların müşteri hizmetlerinin kurumsallık yerine cahilce olduğunu gördüm. Askeri personel olmama rağmen bir daha bunlardan ne araç alırım ne de hizmet... .!

 • Doğan08 Aralık 2015

  Firma benimle irtibat kurdu şikayetimi ele alacaklarını dile getirdiler. Benim zaten firmayla bir sorunum yok aracımı teslim ettiğimdeki motor sesi ve çekişindeki düşüşü benim eşim bile anlamışken servise iki defa aracımı götürmeme rağmen bana aracın triger sisteminde bir şey yok diyerek geri göndermeleri beni servis hizmetlerinden uzaklaştırmıştır. Zedelenen güvenin yeniden tesis edileceğine inanıyorum.

 • Renault Temsilcisi04 Aralık 2015

  Değerli Müşterimiz Sn.DOĞAN UÇAR Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön