sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Renault / Mais Bursa Bayi Ayıplı Araç Satış Çirkinliği!

Şamil Şamil16 Mayıs 2019 15:36

07/05/2019 tarihinde Manheim üzerinden almış olduğum 2018 model 8.000km’de Renault marka aracı, 08/05/2019 tarihinde Mais Bursa bayisinden saat 17:30’da teslim aldım. İstanbul’a dönüşüm esnasında araçta yoğun balans olduğunu fark ettim ve şaşırdım.

Ertesi gün aracı serviste kontrol ettirdiğimde üzerindeki 4 lastiğin üretim tarihinin 2015 senesine ait olduğu lastiklerin diş derinliklerinin 4 mm dolaylarında olduğu bu da yaklaşık 40-50 bin km yola tekabül eder ve en enteresanı sol arka lastiğin iç dış yapılarak yanaktaki yırtığın saklandığını gördüm ve inanamadım. Anlayacağınız 4 lastik de değiştirilmiş!

Öncelikle aldığım bayiyi aradım, daha sonra Manheim’ı lastiklerin fotoğraflarını gönderdim, doğrudur yapacak bir şeyimiz yok dendi. Geri dönüşlerden anladığım kadarıyla tamamen bilinçli bir şekilde kasten yapıldı zaten bayii gayet durumun farkındaydı. Renault genel merkezini arayıp durumu izah ettiğimde 5 gün sonra destek olunamayacağını bildirdiler. Öncelikle iş ahlakına, etiğe sığmayan ve bir insanı aldatmaya yönelik bu davranışı şiddetle kınıyorum.

Renault markasının bu denli gayri ahlaki tutuma sessiz kalışını anlayabilmek mümkün değil. Mesele lastik değil, şeytanın dahi aklına gelmeyecek bu usulsüzlüğü göz göre göre yapıp bir de çok olağanmış gibi davranılmasını sindiremeyişimdir.

İlk defa Renault aldım, keşke hiç almasaymış ve bu markayı tanımasaymışım. Kesinlikle bir daha bu markanın yanından geçmeyeceğim. 145 bin TL verip üstüne bir de hiçbir marka da yaşamayacağınız çirkinliği yaşatacağını size garanti ediyor Renault. Bugünkü güncel fiyatıyla 19 inc dört lastiğin toplam fiyatı, 4 bin TL’dir. Müşterisine böyle bir zararı yaşatıp kenara nasıl çekilebildiklerini akıl almıyor.

 • - Görüntüleme
 • 5Yorum

Cevaplar

profile-icon Şamil 22 Mayıs 2019 16:46

Konu ile ilgili geçen 4 iş günü içerisinde herhangi bir dönüş yapılmayıp, araçta eksik olan bagaj perdesinin de gönderileceği çalışanınız tarafından taahhüt edildiği halde onunla ilgili de aksiyon alınmamıştır! Söylenecek söz bırakmadınız! Üstün ticari meziyetlerinizi, marka değerinizi ve müşteri memnuniyet kriterlerinizi takdir ediyorum.

Renault Logo Renault 16 Mayıs 2019 16:07

Değerli Müşterimiz; ŞAMIL Ç., Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Şamil 17 Mayıs 2019 12:52  

  Serhat bey, kandırılmak insanın gerçekten gücüne gidiyor, kurumsal bir bayiden araç aldığımı düşünerek lastiklere hiç bakmamıştım 8bin km'de diye ama gerçekten buna tenezzül eden markanın ve bu şekilde satış yapan, aracı olan insanların haysiyetinden şüpheliyim. Destek olmadılar. Bende genel merkez sorumluluk alır, bayisinden utanır haya eder dedim ama gerçekten ben utanıyorum cevap olarak duyduklarım karşısında!

  • 2Yorum
  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Şamil 20 Mayıs 2019 20:35  

  Serhat Gnlts haklısınız ama Markanın kabahati yok, maalesef temsil yeteneği olmayan kalitesiz kişiler ve işletmelerin elinde heder ediliyor. Herhangi bir geri dönüş olmazsa Renault Group Fransa’ya bildireceğim aynı metni fransızca olarak. Kendi insanımızı şikayet etmek utanç verse de yapacak bir şey yok. En azından bilsinler.

  profile-icon Ziyaretçi 19 Mayıs 2019 21:29  

  Aracın arka camına yazdıracağım Renault Pişmanlıktır diye en azından başka almayı düşünenler biraz daha düşünürler bu markayı

 • profile-icon Tc Abdurrezzak 17 Mayıs 2019 07:44  

  Merhaba, Sonuç ne oldu acaba?

 • profile-icon Ziyaretçi 16 Mayıs 2019 23:03  

  Şamil bey hiçbir şekilde sorununuz çözülmeyecek böyle bir marka ve servis ağı olamaz lastik değiştirecek kadar açlar genel merkez de bu bayilere destek anlayacağınız bir an önce aracı satın ve kurtulun araç görüntü itibari ile gayet şık duruyor fakat dışı sizi içi beni yakar misali kesinlikle tavsiye etmiyorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler