25 Nisan
#11890156

Renault -Latitude Araçta Sorumluluktan Kaçıyor!

27.11.2011 tarih ilk tescilli, 02.12.2011 tarih teslimli 2011 Model Renault Latitude 1.5dci (Privilege) kullanıcısıyım. Aracım takribi 93bin km’de. Şu ana kadar ki tüm bakımları tüm işlemler yetkili serviste yapılmış durumda. Bakımlarda henüz değişim ihtiyacı olmasa bile bakımlar tarafımca genişletilmesi istenerek ve bakım kilometresi/süresi dolmadan bakımları gerçekleştirilmektedir.


7 yıl 5 ay süredir kullanımda olan ve bu süre zarfında sadece 93 bin km yol yapmış olan d segmenti bir aracın direksiyonunda ve vites topuzunda sürücünün dikkatini dağıtacak ve uygun tutuş pozisyonunda sürücüyü rahatsız ederek tehlikeye sebebiyet verecek şekilde deformasyonlar oluşmuş durumda. Direksiyonda ve vites topuzunda soyulmalar ve ele yapışması, elde döküntü bırakması problemini aracı bakıma götürdüğümde dile getirdim. 22.04.2019 tarihli servis teslim formunda direksiyondaki ve vites topuzundaki soyulmalar servisçe de tespit edilmiş olup, aynı tarihli Servis Teklif Dökümü'nde bu değişimler için 3.186,39- TL (2.516,62 TL direksiyon simidi, 160,48 TL'direksiyon simidi değişim işçiliği, 469,17 TL vites topuzu, 40,12 TL vites topuzu değişim işçiliği) teklifte bulunulmuştur. 7 yıl 5 aydır kullanımda olan ve çoğunluğu uzun yolda henüz 100bin km dahi yol almamış d segmenti bir aracın sol taraftan daha fazla güneş görmesi neticesinde sol taraf daha kötü durumda olmak üzere direksiyonunda ve vites topuzunda soyulmaların olması, kendi segmentinde diğer marka araçlarda rastlanmayan bir durum olmasına rağmen konunun çözümü için 3.186,39 TL teklifte bulunulması gerçekten şaşkınlık verici bir durum olup marka güvenilirliğini, malzeme kalitesini, üretimde kullanılan malzeme seçiminden kaynaklı hatanın belki de araçların geri çağrılarak firma tarafından değiştirilmesi gereken parçaların değişiminin yapılmaması, 25.04.2019 tarihinde Renault-Port mobil uygulaması aracılığıyla canlı destek menüsünden N*** hanım ile gerçekleştirilen görüşme esnasında bu hatanın kabul edilmemesi ve görüşme neticelendirilmeden görüşmenin sonlanması, takiben yapılan görüşmede de ıslak imzalı dilekçemin tarafınıza iletilmesi hususunda fiziki adres paylaşımı yapılamamasıyla, Renault-Mais’in satış sonrası desteğini tekrar değerlendirmeme sebep olunması gerçekten üzücüdür.


Renault-Mais çözüm üretmek yerine, sorumluluktan kaçmakta ve memnuniyeti sıfıra indirerek marka değerini ve güvenilirliğini riske etmeye devam etmektedir.

Eray Eray 1.836 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Eray'ın Teşekkür Mesajı30 Nisan

    30.04.2019 tarihinde Renault Mais adına Yasin Bey tarafımla iletişime geçti, öğleden önce gerçekleştirilen öngörüşme neticesinde aynı gün öğleden sonra hızlı ve memnuniyetimi devam ettirecek bir şekilde sorunum/şikayetim şekilde çözümlendi. İlgi İçin Teşekkür Ederim.

  • Renault Temsilcisi25 Nisan

    Değerli Müşterimiz; ERAY ADALI, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

Ziyaretçi Yorumları