06 Ağustos 2018
Yorum Yap
#10755639

Renault İşlemeyen Servis Düzeni, Hasarlı Teslim Edilen Araç!

Başımızdan geçen kaza sonrası aracımızı Mais İzmir hasar servisine teslim etmiştik (V***bey-11.07). Bilgilendirme amacıyla V*** bey'in tarafımızı arayarak aracımızın plastik aksamlarından çamurluk ve ön tamponun sağ köşesindeki çizik ile tampon tırnaklarındaki hasarın giderilip giderilemeyeceğinin tespiti için Bursa'da bulunan atölyeye gönderiminin yapıldığı bilgisini paylaşmıştı (13.07).


Söz konusu süreç devam ederken tesadüf eseri ehliyetlerimizi araçta unuttuğumuz için hasar servise giderek (14.07) cumartesi günü aracın parçalarının söküldükten sonraki durumunu görerek, işlemler esnasında hasar verilmiş olan ön camına tanıklık ettik.


17.07 Salı ve 18.07 çarşamba günü gerçekleştirilen telefon görüşmemizde ise aracımızın plastik aksamlarının tamirinin yapılacağı ve tamiri gerçekleştirilen parçaların Cuma günü ellerinize ulaşmasının beklendiği ve bu durumda cumartesi günü araç tesliminin yapılabileceği bilgisi tarafımıza verilmişti.


Cumartesi gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde (09:30-12:00) bizlere yardımcı olmaya çalışan T*** bey bir süre sonra: "Aracın tamirden gelen parçalarının montajı esnasında usta tarafından matkabın kaçırılarak ön cama geldiğini ve camın kırılmış olduğunu belirtip, değişim işleminin yapılacağını, aracın teslimatının söz verilen gün olan cumartesi günü gerçekleştirilemeyeceğini (24.07) salı günü yapılabileceğini" söylemiştir.


Bu yeni durumda kısaca kendisine: "Size iletilen bilgide bir yanlışlık var T*** bey, sanırım size yanlış bilgi verilmiş çünkü biz, ehliyetlerimizi araçtan almak için servisinize geldiğimizde (14.07) aracın ön camının hasarlı olduğunu gördük. Dolayısıyla bu hasarın çamurluğun tamir sonrası montaj işleminde değil, söküm aşamasında olduğunun açık olduğu" belirtilmiştir. Bunun yanında hasar servisi içerisindeki iç işleyişten kaynaklanan aksamalardan dolayı camın kırılmış olduğunun bilgisinin 1 hafta sonra kendilerine ve müşteriye iletilmiş olduğunun açık olduğu ifade edilmiştir.


Uzayan servis sonucunda hasar servisine aracımızı teslim almaya gittiğimizde araç kirliydi ve aracı servise teslim ederken üzerinde bulunmayan ve kaza yapmadığımız bölgelere ait defektler gözümüze çarptığından yıkanmasını talep ettik. İncelemediğimizde ön tampon üstü siyah akordiyon plastik malzeme ve Renault amblemi üzerinde, krom kaplama alanlarda- kısacası çok sayıda alanda küçük küçük sıyrık, hafif sürtme ve defektlerin olduğunu gördüğümüzde çok şaşırdık. Son olarak bugün hala girilmeyen kasko faturasıyla uğraşmaya devam ediyoruz.

Günce Günce 911 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Günce'nin Teşekkür Mesajı07 Ağustos 2018

    Bu süreçte yaşamış olduğumuz mağduriyetler zinciri, neyse ki Renault genel merkezi tarafından telafi edilmiştir. Teşekkür ederim.

  • Renault Temsilcisi07 Ağustos 2018

    Değerli Müşterimiz Sn. GÜNCE S., Öncelikle markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr İnternet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları