17 Mayıs
#11989195

Renault Fren Balatası Çok Çabuk Bitiyor!

2018 Megane Sedan Icon 1.5 dCi EDC aracım var. Sıfır alındı, 13500 km'de ön fren balataları bitti, diske sürtünecek kadar bitti yani. Ankara Azizoğlu servise gittim yeni balata taktırdım, şu an 16000 km'de ve yine bitti! Bir balata nasıl bu kadar kalitesiz olabiliyor biri bana anlatsın lütfen! Servis, kullanıma bağlı diyor ama ralli bile yapsam bir balata 2500 km'de bitmez! Çocuk kandırmayın, kalitesiz malzeme kullanmayın! İki günde bir servise gidemem ki ben ya! Bundan önce de Symbol'üm vardı, onun da balataları 20 bin gitmezdi ancak bu araç onu da geçti! Belli ki Renault fren konusunda daha ziyade kendi cebini düşünüyor!

Onur Onur 3.051 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Onur'un Teşekkür Mesajı10 Haziran

  Aracın bayramdan önce yetiştirilmesi için Renault merkez yardımcı oldu ve kusurlu disk ve balatalar değiştirildi. Ücretin %90'ı Renault tarafından karşılandı, bu konuda müteşekkirim. Ancak fren anında araç hala daha o sıfır alındığından beri duyduğum hırıltılı sesi yapıyor, sanıyorum ki diskler ve belki balatalarda standart bir sorun var, kendilerine de belirttim, bir süre sonra aynı sorun tekrar olacakmış gibi hissettiriyor, o yüzden frene fazla basmadan kullanmaya çalışıyorum. Bayramda uzun yol yaptım ancak ses değişmedi, alışma vs. Dense de değişiklik olmadı. Üretim ve satın alma ekiplerine bu konunun iletilmesini istedim, umarım çözüme kavuşur. Yine de benim sorunumu gidermekte gösterdikleri ilgi ve alaka için teşekkür ediyorum.

 • Onur29 Mayıs

  Renault şikayetten sonra Azizoğlu kanalıyla iletişime geçti. Gittim görüştüm, sağ olsunlar ilgilendiler ancak daha önce balataların değişiminde disklerin dış kenarında görülen çiziklere normal denirken bu defa değişim gerekiyor dendi. Yani değiştirdiğim balata da gitti şimdi bir de disk değişimi gerekiyor. İşin kötüsü tam bayram üstü ortada kaldım, arabanın sürülecek hali yok, değiştirsem elde kalacak. Servis randevusu yazın bari ben yaptırayım diyorum telefondaki görevliye, tamam arattıracağım diyor, dönen yok! Renault geri dönmediği için bayram programımızı iptal etmek zorunda kalacağız.

 • Onur28 Mayıs

  Renault şikayetten sonra Azizoğlu kanalıyla iletişime geçti. Gittim görüştüm, sağ olsunlar ilgilendiler ancak daha önce balataların değişiminde disklerin dış kenarında görülen çiziklere normal denirken bu defa değişim gerekiyor dendi. Yani değiştirdiğim balata da gitti şimdi bir de disk değişimi gerekiyor. İşin kötüsü tam bayram üstü ortada kaldım, arabanın sürülecek hali yok, değiştirsem elde kalacak. Renault geri dönmediği için bayram programımızı iptal etmek zorunda kalacağız.

 • Renault Temsilcisi17 Mayıs

  Değerli Müşterimiz; ONUR ALKILIÇ, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

Ziyaretçi Yorumları