06 Mart
#11678068

Renault Fluence'nin Bitip Tükenmeyen Kronik Sorunları!

2011 Renault Fluence araç sahibiyim. Her ne kadar şu günlerde olmaz olaydım almaz olaydım desem de. Her an elimde patlayacakmış gibi hissettiren güven vermeyen artık her ay "kronik" sorun diye sürekli tamire götürdüğüm bir araç oldu. Kilometresi filan da uçuk değil. 3 yıldır bizzat ve en özenli şekilde kullanıyorum. Gel gelelim sorumsuzlukların boyutuna;
1) Ön 2 kapı gergisi tak tuk ses çıkarıyor, sanayiye git "abi kronik bu ya! ". Madem ötüyor neden kaliteli malzeme kullanılmıyor. Bu arada o öten kapıları bizzat aldığım orijinal "Renault kapı gergisi" ile değiştirttim ama yine ötmeye delirtmeye başladı.
2) Geçenlerde uzun yoldan geldikten sonra hız sabitleyici iptal oldu. Akabinde sağ-sol sinyal ve sesli uyarı sistemleri iptal oldu, aracın sesi soluğu kesildi. Mevzunun airbag açılmamasına kadar gidebileceği söylendi. Biz canımızı yolda mı bulduk acaba kronik sorun abidesi araçlarınızda heba edelim? Arayıp sorduk cevap aynı "Kronik abi bu! "
Sıfır araç alırken binlerce lira ek bedel ödenerek koydurulan ne varsa bir bir elimizde patlıyor. Yetkili servislerinizin derdi çözüm bulmak değil para kazanmak. Müşteri memnuniyeti değil kazanç memnuniyeti.
3) Havaların soğuk gittiği günlerde sol ön kapı açılmıyor. Git servise "kronik sorun abi! ". Maliyet 200-300 TL. Kronik sorundan nasıl olur da müşteri sorumlu tutulur anlamış değilim. Ben mi ürettim arkadaş aracı ya da ben mi tercih ettim kullanılacak malzemeleri. Sonra çıkıp maliyeti bu yap derseniz yapalım. Sizin firmanızın kronik sorunlarını müşteri mi karşılayacak?
4) Araçta doğru düzgün müzik dinlemem etmem. Geçenlerde hoparlör patlamış sırf gelen beyin patlatıcı ses kesilsin diye yaptırdım cepten!
5) Bej rengi diye full model diye aldığım aracın ne direksiyonu kaldı soyulmadık kararmadık ne el freni kaldı kararmadık. Madem kararacak malzeme kullanacaksınız bej diye bir renk satmayın. Malum sonucu siyaha çıkıyor!


Gelelim talebe: Müşteri memnuniyeti denilen kavrama yönelik Firmanızın samimiyeti varsa öncelikle ve ivedilikle hız sabitleyici, direksiyon sesi, sağ-sol sinyal ve sesli uyarı ve airbag sistemlerinin çözülmesini talep ediyorum. Umursamaz, çare bulmaz ya da geçiştirmeye çalışırsanız zaten iyice soğuduğum, pişmanlık duyduğum araç ve markanızdan aracımı satmak suretiyle kökten kurtulurum.

Ali Ali 6.596 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Ali24 Mayıs

  Gün geçmiyor ki Renault Fluence aracın bir sorunu daha çıkmasın! Buraya şikayet yazmanın da hiçbir geri dönüşü olmayan bir süreç olduğunun farkında olarak yine de insanların bilmesine görmesine yönelik yazıyorum. Aracın direksiyonu, vites topuzu ve el freni her geçen gün soyuluyor kararıyor. Araçtan soğutacak kadar kötü görünüyor. Şimdi sevgili Renault buna da arayıp ilgileneceğiz deyip sonradan hiç olacaklar ama bilsinler ki bir markaya böyle sahip çıkılmaz eğer böyle devam ederlerse insanların değil sadece ticari firmaların tercih ettiği sıradan bir marka olursunuz!

 • Ali28 Mart

  Şikayet üzerine ivedilikle arayıp neden şikayet ettiniz muamelesi yapıp ardından meselenin takipçisi olacağız demekle sorun çözülmüyor Renault. Her neyse ben aracımı satışa çıkaracağım bu kadar markasının arkasında durmayan bir firmanın hiçbir şekilde arabasını kullanmayacağım. Olur da nedir ne değildir şeklinde gel git yaşayan kişilere tavsiyem şudur ki kesinlikle uzak durun. Aksi halde her ay ayrı bir saçma sapan sorun ile sanayide yatarsınız!

 • Ali20 Mart

  06/03/2019 tarihinde aşağıda belirtilen şikayeti YAZDIM"Renault Fluence araç sahibiyim. Her ne kadar şu günlerde olmaz olaydım almaz olaydım desem de. Her an elimde patlayacakmış gibi hissettiren güven vermeyen artık her ay "kronik" sorun diye sürekli tamire götürdüğüm bir araç oldu. Kilometresi filan da uçuk değil. 3 yıldır bizzat ve en özenli şekilde kullanıyorum. Gel gelelim sorumsuzlukların boyutuna; 1) Ön 2 kapı gergisi tak tuk ses çıkarıyor, sanayiye git "abi kronik bu ya! ". Madem ötüyor neden kaliteli malzeme kullanılmıyor. Bu arada o öten kapıları bizzat aldığım orijinal "Renault kapı gergisi" ile değiştirttim ama yine ötmeye delirtmeye başladı. 2) Geçenlerde uzun yoldan geldikten sonra hız sabitleyici iptal oldu. Akabinde sağ-sol sinyal ve sesli uyarı sistemleri iptal oldu, aracın sesi soluğu kesildi. Mevzunun airbag açılmamasına kadar gidebileceği söylendi. Biz canımızı yolda mı bulduk acaba kronik sorun abidesi araçlarınızda heba edelim? Arayıp sorduk cevap aynı "Kronik abi bu! " Sıfır araç alırken binlerce lira ek bedel ödenerek koydurulan ne varsa bir bir elimizde patlıyor. Yetkili servislerinizin derdi çözüm bulmak değil para kazanmak. Müşteri memnuniyeti değil kazanç memnuniyeti. 3) Havaların soğuk gittiği günlerde sol ön kapı açılmıyor. Git servise "kronik sorun abi! ". Maliyet 200-300 TL. Kronik sorundan nasıl olur da müşteri sorumlu tutulur anlamış değilim. Ben mi ürettim arkadaş aracı ya da ben mi tercih ettim kullanılacak malzemeleri. Sonra çıkıp maliyeti bu yap derseniz yapalım. Sizin firmanızın kronik sorunlarını müşteri mi karşılayacak? 4) Araçta doğru düzgün müzik dinlemem etmem. Geçenlerde hoparlör patlamış sırf gelen beyin patlatıcı ses kesilsin diye yaptırdım cepten! 5) Bej rengi diye full model diye aldığım aracın ne direksiyonu kaldı soyulmadık kararmadık ne el freni kaldı kararmadık. Madem kararacak malzeme kullanacaksınız bej diye bir renk satmayın. Malum sonucu siyaha çıkıyor! Gelelim talebe: Müşteri memnuniyeti denilen kavrama yönelik Firmanızın samimiyeti varsa öncelikle ve ivedilikle hız sabitleyici, direksiyon sesi, sağ-sol sinyal ve sesli uyarı ve airbag sistemlerinin çözülmesini talep ediyorum. "gün içinde bir kez aranıp yazdıklarım bana tekraren okunup soruldu. Uzun uzadıya bu kadar kronik sorun olmaması firmanın bunu çözmesi gerektiğini ilettim. 2 hafta geçti. Ne arayan ne soran var. Her şey aracı satana kadar olduğu net bir şekilde görüldü. Renaulttan uzak durun, pARANIZLA rezil olmayın!

 • Ali08 Mart

  Şikayet üzerine arandım. Olayın yakın takipçisi olunacağı söylendi. Tabi ne arayan ne soran var. Demek ki takip derken "uzaktan takip" olarak anlamamız gerekiyormuş!

 • Renault Temsilcisi06 Mart

  Değerli Müşterimiz; Ali S.; Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

Ziyaretçi Yorumları