01 Mayıs 2018
#10392689

Renault Fluence Kronik Şanzıman Beyni Arızası

2018 Mart ayında, 2013 model otomatik 1.5 dCi Fluence araç aldık. Araç tertemiz, ufak tefek boya harici kazası yok. Tramer kaydı 1600 TL kadar çıkıyor. Gidişinden, vites geçişinden, yakıtından vs. memnunuz fakat, aracı aldıktan 3 gün sonra gösterge de ''vites kutusunu kontrol ettiriniz'' diye yazdı. Araştırdık ettik ve sonun da 2011 - 2015 model otomatik Fluence modellerde kronik şanzıman beyni arızası varmış. Masrafı da 3000 - 3500 TL arası tutuyor.


Bu sitede ve diğer birçok sitelerde aynı sıkıntıyı yaşamış vatandaşlar bulunmakta. Şimdi Renault bu sıkıntımızı umursamayıp ilgilenir mi geri dönüş yapıp yardımcı olur mu bilmem. Ben şunu merak ediyorum; Renault gibi 100 yıllık bir marka nasıl olur da bile bile kronik arızalı bu aracı yıllarca satış yapar?

Bünyamin Bünyamin 10.889 Okunma 1
Yorum Yap

Cevaplar

 • Bünyamin'in Teşekkür Mesajı15 Mayıs 2018

  Sunulan çözümden 10 üzerinden 9 olarak memnunum. Renault kullanın, kullandırın. :) )

 • Bünyamin15 Mayıs 2018

  Bugün servisten geri dönüş yapıldı. Masrafın %50'sinin karşılanacağını söylediler. Bizim cebimizden 2000 TL çıkacak. Genel bir değerlendirme yapacak olursam: Şikayetimize 10 - 15 gün içinde geri dönüş yapıldı. Servise yönlendirme, çözüm süreci vs... 5-10 gün arası kadar sürdü. Buraya kadar her şey güzel. Ücret olarak daha makul bir fiyat beklerdim çünkü bu arıza kronik. Müşteri kaynaklı bir arıza değil. Yinede Renault'a teşekkür ediyorum en azında geri dönüş yapıp ilgilendiler. Öyle ya da böyle 4-5 bin liralık bir arızayı 2000 TL'ye çözdüler. Araştırdığım kadarı ile diğer firmalar bırakın %50 ikram yapmayı sıkıntımızla ilgilenip geri dönüş yapacaklarını bile sanmıyorum. Sonuç olarak memnun muyum? Evet. Sonuçta 2. El bir araçtı, Renault sattığı ürünün arkasında durdu. Bundan sonra da Renault kullanmaya devam edeceğim ve çevreme tavsiye edeceğim.

 • Bünyamin15 Mayıs 2018

  Burada ki şikayetimden önce Abim kendi numarası ile Renault'un resmi sitesine aynı şikayeti iletmişti ve kendisine geri dönüş yapılıp en yakın yetkili servise yönlendirdiler. Serviste ki arkadaşlar ilgilendi sağ olsunlar. Sorunun giderilmesi için Servis tarafından Renault'un kendisine yine yazdılar geri dönüş bekliyoruz. Ayrıca burada ki şikayetim içinde kendi numaramdan arandım, servise yönlendirildiğimizi olumlu veya olumsuz sonuç beklediğimizi söyledim. Umarım olumlu bir sonuç alırız. Şu an ki aracımız abimin ve benim ortak aracıdır. Sene sonu 2. Bir araç olarak şahsıma yine Fluence almayı düşünüyorum. Ülkemiz'de tabiri caizse Fluence kadar az yakıp çok kaçan, konforlu ve fiyatı uygun başka bir araç yok.

 • Bünyamin07 Mayıs 2018

  1 Hafta oldu hiçbir şekilde dönüş yapılmadı.

 • Bünyamin02 Mayıs 2018

  Aynı sorundan sebep (şanzıman beyni) şikayet yazan diğer yazılara baktım da; yazmış olduğunuz cevap şablon haline gelmiş herkese aynı cevap verilmiş ama kimse olumlu bir sonuç elde edememiş. Aynı sonu yaşamamayı ümit ediyorum. Böyle bir sonuç alacaksak şimdiden söyleyin hiç uğraşmayalım. Bir daha da Renault'u ne ben tercih edeyim ne de çevremdeki eşe dosta tercih ettireyim. Renault gibi bir marka nasıl olur da kronik arızalı bir aracı yıllarca satışa sunar? Olumlu dönüşünüzü bekliyorum.

 • Bünyamin02 Mayıs 2018

  90'lı yıllardan bu yana Renault kullanmış olduğumuz markadır. (Toros, Broadway, Megane gibi) Şimdi ki aracımızı şehir trafiğinde rahat etmek için otomatik aldık. Bu araç haricinde 2. Bir araç olarak yine otomatik şanzıman Renault almayı düşünüyoruz. Farklı marka bir araç almak istemiyoruz, yalnız yaşadığımız bu mağduriyetten ötürü endişeliyiz. İlk defa böyle bir mağduriyet yaşıyoruz. Mağduriyetimizin müşteri memnuniyeti adına giderilmesini rica ediyorum.

 • Renault Temsilcisi02 Mayıs 2018

  Değerli Müşterimiz Sn. BÜNYAMIN K., Öncelikle markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr İnternet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları