25 Mayıs
#12024921

Renault Fluence EDC Şanzıman Arızası!

Renault Fluence 2012 1.5 dCi EDC otomatik aracımı sabah çalıştırmak için bindiğimde yol bilgisayarında vites kutusu hararet vites kutusu kontrol ettiriniz akabinde yokuş kalkış desteği devre dışı gibi arızalar çıktı. Aracı çalıştırdığımda fonksiyon testinden sonra gelen ok yazısı yaklaşık 1 dakika sonra geldi ve aracın bütün çalışma sistemi normale döndü. Ok yazısından sonra vites geçişleri normal ve arıza tekrarı olmadan araç çalışıyor.


Ta ki stop edip tekrar çalıştırana dek. Bir çok araştırma bir çok yere göstermeme rağmen kesin çözüm bulamadım. EDC şanzımanlarda kronik bir sıkıntı olduğu yönünde bulgulara rastladım. Bu arızalar beni araçtan ve markadan soğuttu resmen. Daha evvel Megane 2 şu an Fluence kullanan biri olarak Renault otomatik araçlara yaklaşmaktan korkan biri haline geldim.

Gökhan Gökhan 10.916 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Renault Temsilcisi27 Mayıs

    Değerli Müşterimiz; GÖKHAN G., Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

Ziyaretçi Yorumları