sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Renault EDC Şanzıman Vites Kutusu Beyni Arızası!

Salih Salih7 ay önce

Renault EDC şanzımanlı araç kullanıyorsanız yolda kalmaya hazırlıklı olun, her an yolda kalabilirsiniz. Mesela bir gün ailenizle memlekete seyahat ederken, gecenin bir vaktinde ıssız bir yerde yolda kalabilirsiniz. Aracınızı en yakın servise çekiciyle götürmek zorunda kalabilirsiniz. Ve en önemlisi, bütün bu yaşadıklarınızın üzerine eğer aracınızın garanti süresi dolduysa tamiri için yüklü bir ödeme yapmanız gerekebilir.

2012 model Renault Megane Sport Tourer aracımda "Vites Kutusunu Kontrol Ettirin" uyarısı aldım. Yetkili servise gittiğimde beyin arızası olduğu, vites kutusu ve park fren beyinlerinin değişmesi gerektiği bilgisi verildi. 10.200 TL fiyat verildi. Konuyla ilgili Renault Mais ile görüştüm.

Sorunun benim kullanımımdan kaynaklanmadığını, üretim hatası olduğunu, 2012-2013 EDC şanzımanlı araçların bir çoğunda benzer sorunla karşılaşıldığını, beyin değişiminin Mais tarafından ücretsiz yapılmasını talep ettim.

Mais tarafından yapılan geri dönüşte aracın garanti süresinin dolduğundan bahsedildi. Buna karşılık yine de %20 katılım yapılabileceği söylendi.

Madem garanti süresi doldu, %20 katılım neden teklif ediliyor. Böylelikle sorunun üretim hatası olduğu kabul edilmiş olmuyor mu? Bu katılım müşteri memnuniyeti için teklif edildiyse, ben memnun olmadım.

Renault Mais sattığı aracın arkasında durmuyor. Bu yaklaşım bundan sonra Renault markasını tercih etmeme sebebim olacaktır...

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Renault Logo Renault 7 ay önce

Değerli Müşterimiz; SALIH Ş., Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler