13 Haziran
#12107315

Renault EDC Fluence Baskı Balata Arızası!

25 gün önce 2014 model 1.5 EDC otomatik Fluence Eskişehir den aldım ve aldığımda Eskişehir yetkili Renault servisinden aracın geçmişini kontrol ettiğimde bütün bakımların Renault yetkili servisinde yapıldığını öğrendim ve araca ekspertiz yaptırıp satın aldım. Exkspertizde herhangi bir arıza yoktu. Arabamı kullandıkça fark ettim ki vites geçişlerinde dışlı sürtmesi oluyor ve bu durumdan çok korkup bugün Siirt Renault yetkili servisinde aracımı bilgisayara bağladılar herhangi bir arıza bilgisayarda çıkmıyor. Usta aracı test sürüşüne çıkardı ve kendisinin tespitlerine göre aracın EDC baskı balatasının değişmesi gerektiğini ifade etti bende ücretini sorduğumda bana 10 bin seksen lira masrafının olduğunu söylediler. İnanın şok geçirdim. Bu arada aracım 117 bin kilometrede. Bu km'de baskı balata bitiyorsa kesinlikle fabrika hatasıdır. Bu nasıl bir marka inanamıyorum. Yakıttan tasarruf yapmak için yeni aldığım EDC Fluence bana çok pahalıya mal oldu. Kendi aracının kronik sorununu kabul etmeyen Renault'u en kısa zamanda mahkemeye vereceğim. Demek ki Renault 100 bin km ömrü olan araç üretiyor.

Mustafa Mustafa 3.419 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Mustafa18 Haziran

  Renault pişmanlıktır, derttir, bitmez beladır. Arkadaşlar Renault parçası ucuz yalanı hala herkesin ağzında ama Renault gerçekten çok pahalı. Baskı balata dışarıda bile 5 binden aşağı yok. Ben yandım siz yanmayın. Renoya bulaşmayın. Inşaallah Renault en kısa zamanda iflas eder belki o zaman İçim rahat olur.

 • Mustafa14 Haziran

  Az önce Renault merkezden Kaan bey aradı ve 117 bin km'de baskı balata bitmesi normal ve kronik sorun değil diyor, memnuniyetiniz için 6.800 liraya baskı balata değiştirebiliriz dedi bende bu rakamın çok yüksek olduğunu söyledim ve bana dedi ki o zaman dosyayı kapatıyorum. Sırf yedek parçası ucuz diye Renault aldık ama meğerse yalanmış. Arkadaşlar gerçekten renoya yaklaşmayın. Renault pişmanlıktır, Renault derttir, tasadır ve yolda bırakmaktır. Bu edc vitesi ülkemize kim bela ettiyse onları Allah'a havale ediyorum. Hakkımı helal etmiyorum.

 • Mustafa14 Haziran

  Arkadaşlar Renault genel merkezden beni aradılar ve en kısa zamanda yardımcı olacaklarını söylediler ve müjdeli haberi en kısa zamanda bekliyorum

 • Renault Temsilcisi13 Haziran

  Değerli Müşterimiz; MUSTAFA KEMAL A., Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

Ziyaretçi Yorumları