sta-3-hoverOrtalama Çözüm

Renault Clio EDC Şanzıman Vites Kararsızlığı!

Mustafa Mustafa06 Mayıs 2019 14:08

2014 model Renault Clio 1.5 dCi EDC icon paket aracımın trafikte veya sokak aralarında belli bir km/h altında kaldığında vites değiştirme problemi ile baş etmekteyim. İzlenimlerim doğrultusunda 2. Vitesten 1. Vitese araç geçmediğinden gaza bastığımda araçta şiddetli titreme boşa çevirme sorunları yaşamaktayım aracım 65000km bu şekilde kullanım sağlandıkça aracın kavrama ve baskı balata problemi ilerleyen zamanlarda telafi edilemeyecek ve çok büyük maliyetlere sebep olacağını düşünmekteyim. Renault Mais grubunun 3. Aracını kullanmaktayım daha önceki araçlarım Dacia modelleriydi. Biraz daha malzeme kaliteli olsun rahat olsun diyerek geçiş yaptığım aracım maalesef beni bu kronik adlandırabileceğimiz sorundan ötürü soğutmaya marka imajını zedelemeye başladı. Konuyla alakalı en kısa sürede tamamen memnun kalacağım şekilde yardımcı olunmasını bekliyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Mustafa 23 Mayıs 2019 15:20

Aracımı daha önce EDC şanzımanın 2. vitesten 1. vitese düşürmemesi devirin çok aşağıda kalması sebebiyle de araçta titreme kavramada boşa sarma şüphesiyle şikateyim üzerine randevu ile 17.05.2019 günü Boğaziçi Servise götürdüm ama maalesef üzülerek belirtmek istiyorum. Umduğum şekilde karşılanmadım belkide beklentiyi fazla yüksek tuttum. Adını söylemekten çekinmeyeceğim servis danışmanı F** isimli arkadaş benimle dalga geçer gibi baştan savma ilgilenmiş şikayetlerimi düzgünce dinlememiş yazılım güncellemesi olur muhtemelen diyerek ona da ücret alacağız diye eklemiştir. Öncelikle sorunun kaynağı kesin değilken böyle bir yaklaşım ve yazılımsal durumsa ücretten ötürü yapılmamasını özellikle not düşerek, beni rencide etmeye çalışması akabinde tüm bakımlarının servisinde yapıldığını bilmeden konuşup kartaldaki yetkili servislerinden bir haber olup beni yalancılıkla suçlar tarzı konuşup daha sonradan durumu çevirmeye çalışması beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. Hakkını yemek istemem L**** adında başka bir servis danışmanı arkadaşın beni güler yüzle dinleyip sorunu çözmeye çalışması da bir nebze rahatlattı. Aracımın sorununun çözülmesine gelirsek yaklaşık 2 saat sonra arandım aracı alabileceğim ile alakalı EDC şanzımana kavrama tanıtımı yapıldığı ama bunun çözüm olmayacağını aracın bu sorun olarak gördüğüm durumunun normal üretim ile alakalı olduğunun cevabını aldım. Her ne kadar bu durum beni tatmin etmese de gerçek bir uzmandan bu durumun açıklamasını veya çözülmesini bekliyorum.

profile-icon Mustafa 21 Mayıs 2019 02:05

Aracımı randevu üzerine 17.05.2019 günü Boğaziçi servise götürdüm ama maalesef üzülerek belirtmek istiyorum. Umduğum şekilde karşılanmadım belkide beklentiyi fazla yüksek tuttum. Adını söylemekten çekinmeyeceğim servis danışmanı Fırat isimli arkadaş benimle dalga geçer gibi baştan savma ilgilenmiş şikayetlerimi düzgünce dinlememiş yazılım güncellemesi olur muhtemelen diyerek ona da ücret alacağız diye eklemiştir. Öncelikle sorunun kaynağı kesin değilken böyle bir yaklaşım ve yazılımsal durumsa ücretten ötürü yapılmamalısını not düşerek, beni rencide etmeye çalışması akabinde tüm bakımlarının servisinde yapıldığını bilmeden konuşup kartaldaki yetkili servislerinden bir haber olup beni yalancılıkla suçlar tarzı konuşup daha sonradan durumu çevirmeye çalışması beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. Hakkını yemek istemem lütfü adında başka bir servis danışmanı arkadaşın beni güler yüzle dinleyip sorunu çözmeye çalışmasıda bir nebze rahatlattı. Aracımın sorununun çözülmesine gelirsek yaklaşık 2 saat sonra arandım aracı alabileceğim ile alakalı edc şanzımana kavrama tanıtımı yapıldığı ama bunun çözüm olmayacağını aracın bu sorun olarak gördüğüm durumunun normal üretim ile alakalı olduğunun cevabını aldım her ne kadar bu durum beni tatmin etmesede gerçek bir uzmandan bu durumun açıklamasını veya çözülmesini bekliyorum teşekkürler.

Renault Logo Renault 06 Mayıs 2019 14:37

Değerli Müşterimiz; MUSTAFA K., Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler