Renault Clio 4 Joy'un Touch Diye Satılması

Hasan Hasan19 Eylül 21:48

Renault'tan 2020 model clio4 Joy almak için başvurdum. Ellerinde Joy modelin olmadığını sadece Touch olduğunu söylediler. Aralarında ne fark olduğunu söyledim sadece deri direksiyon kaplaması ve krom detaylar olduğu söylendi. Başka araç olmadığı için mecburen aldım. Fakat 100 TL lik bir deri direksiyon ve 80 TL lik krom detaya 4000 TL fark alınması insanları saf yerine koymaktan başka bir şey değil. Ve bu iki detay bir aracı baz dan doluya geçirmez. Bayi sonuçta kendine sunulan aracı satıyor bayi ile ilgili bir sorun olmadığı açık. Umarım Renault aracım gelinceye düştüğüm bu mağduriyeti giderir.

empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Hasan 1 hafta önce

Tan Oto Renault deri direksiyon konusunda kendine yakışanı yaptı ve dilenciye sadaka verir teklifte bulundu. Sağ olsun Renault Mais müşteri temsilcisi Kaan beyle tanıştık da sorunumuzu çözdü. Canan hanımdan sonra 5 yıldızı hak eden 2. İnsan. Tabi keşke tüm bu süreç yaşanmasaydı daha memnun olacaktık. Mais yine iyi kötü yardımcı oldu ama Tan Oto satış temsilcisi ve satış müdürünün tutumu hiç ama hiç hoş değildi. Mais resmen adamlarının günahını üslendi. Keşke Tan Oto da bizi memnun ayırsaydı.

profile-icon Hasan 2 hafta önce

Aracım gecikmelide olsa sağlık sorunlarımızı Renault müşteri temsilcisi canan hanıma ileterek onunda yardımları ile çok şükür hallettik. Fakat bu defa da araç geldi ama eksik donanımla geldi Joy ile Touch arasında bir tek deri direksiyon ve krom detayı farkı var denmişti. Gelen araçta Deri direksiyon da yoktu. E o zaman bu aracın Joy dan farkı ne? Madem bu araç Joy du neden benden 4000 TL fazla alındı. Tan Oto dilenciye sadaka verir gibi dışarıda diktirelim verelim dedi. Bende bu benim en 2000 TLk zararımı karşılamaz dedim ve verdikleri teklifi kabul etmedim. Yani hayatımdaki en kötü alışverişe 2000 TL'lik bir zarar daha eklendi. Allah herkesi iyilerle karşılaştırsın. (ranault Mais müşteri temsilcisi canan hanım gibi). Allah bir daha düşürmezse Tan Oto ile de şu saatten sonra işim olmaz diye düşünüyorum (şu an tespit edemediğim başka zararlara yol açmadılarsa). Ankara'da olanlara tavsiyem tan otodan alışveriş yapmasınlar. Yapmak zorunda kalırlarsa da ağızlarından çıkan her şeyin notunu mutlaka sözleşmeye yazdırsınlar. Yoksa en ufak bir şeyi bile biz böyle demedik, yok yanlış anlaşılma olmuş, yok biz böyle bir şey dediğimizi hatırlamıyoruz diyorlar. Eski aracım Ford olduğu için yılardır Tan Oto ile çalışırım ve onlara güvendiğim için buraya gittim. Fakat gördüm ki Renault Tan Oto ile Ford tan otonun alakası yokmuş.

profile-icon Hasan 2 hafta önce

Bugün 13.17 de 4446622 yi aradım. Aracın durumu için. Müşteri hizmetleri normalde 5000 araç dağıtımı yapıldığını bu ay 15000 araç dağıtımı yapılacağını ondan gecikme olduğunu söyledi. Bende banana isterse 100000 araç dağıtımı olsun. Bana vaat ettiğiniz tarihte teslim etmeniz lazım dedim. Temsilci ise tamam o zaman bu ay 100 bin araç dağıtımı yapıyoruz. O yüzden aracınız geç teslim edilecek dedi. Yani anlayacağınız bir de Dalgasını geçti. Görün bilin ona göre başvurun araç alımına. Ben hayatımda böyle rezillik görmedim. Piyasada araç olsa ikinci ele döneceğim ama sattığım paraya aynı aracımı bile alamam.

profile-icon Hasan 3 hafta önce

Buraya şikayette bulundum diye mi bilmiyorum ama araç fabrikadan çıkalı 15 gün oldu ama hala aracı göndermediler. Umarım Renault kendince bizi cezalandirmiyodur.

Renault Logo Renault 21 Eylül 13:27

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

profile-icon Hasan 21 Eylül 10:17

Renault şikayet formu doldurup oraya da yazmıştım. Ertesi gün arandım yetişemedim telefona, diğer gün ben aradım. Bu araç eğer Touch paket ise Touch paket özellikleri olması lazım dedim. Onlarda 30. Haftadan sonra paket özelliklerinin değiştiğini. Bu modeli Joy ile Touch paket arasında bir paket olarak düşünmemi söylediler. Yani biz uydurduk siz de yemiş gibi görünün dediler. Kibar konuştular ama maalesef hiç yardımcı olmadılar. Bir daha Allah düşürmezse sanırım tercihimi Renault dan yana kullanmayacağım. 3 kusurluk ürün için müşteriyi üzmeye değmez. Ben sadece hakkım olanı istedim. Onlarda kibarca vermedi. Yeni araç alacaklar dikkat etsin süreleri varsa beklesinler Joy alıp 200 liraya araçlarını Touch yapsınlar.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Mahmut 3 hafta önce  

  Aynı durumdayız Touch diye Joy sattılar ne arka cam otomatik ne 7" ekran ne 16" jant toplam 12000 TL lik zarar verdiler. Size en azından bunların olmadığı söylenmiş bana o da söylenmedi var denildi. Netice son Renault aracım bu sonrasında başka marka

  Cevapları Gizle (3) arrow
  profile-icon Hasan 3 hafta önce  

  Firma ayrı insanları saf yerine koyuyor bayi farklı. Bayi müdürü şikayetlerimi not alıyor. Uygulamadan mesaj atin diyor atıyorum mesaja bakma tenezzülü bile göstermiyor. Ben yıldım. Hayatımdaki en mutsuz en üzüldüğüm alışveriş oldu.

  profile-icon Hasan 3 hafta önce  

  Banada 10 güne aracı vereceğiz dediler bende aracımı sattım onlara güvenip. 15 gündür araç yok ikame araçta yok. 5 gündür fabrikadan dönüş bekliyorlar. Oysa Renault olumsuz cevap vermiş. Ama iste bana hala dönüş bekliyoruz diyorlar.

  profile-icon Hasan 3 hafta önce  

  Mahmut bey size o konuda eksik bilgi vermişler ki susmak da müşteriyi yanılmak anlamına gelir. Ama iste nokta kadar puntolu kağıtlarla imzalitiyorlar bir şeyler bizde güveniyoruz büyük firma diye sonuç bu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler