25 Mayıs
#12025360

Renault Clio 4 Eksantrik Keçesinden Yağ Kaçağı!

Arabamı Ankara Azizoğlu Renault bayisinden 03.08.2015 tarihinde aldım.


1. Bakım 16.08.2016 tarihinde 10.791 km de İlk bakımına aracımı almış olduğum yer olan Azizoğlu'na götürerek gerekli bakımlarını yaptırdım. Bu esnada araçta eksantrik keçesinden yağ kaçağı olduğunu ve bunu garanti kapsamında değiştirileceğini söylediler ve o bölgede ne değişmesi gerekiyorsa değişti (Triger kayışına kadar).
2. Bakım 2017 yılında 20.000 bakımına yine Azizoğlu'na götürdüm. Yıllık bakımı yapıldı 2016 yılında değişen kısımdan yağ kaçağı olmadığını söylemişlerdi.
3. Bakım için 2018 tarihinde 33.558 km'de Ankara Çelik otodan bakıma götürdüm. Bakım yapılırken daha önce değişen eksantrik keçesinden yağ kaçağı olduğunu söylediler. Garanti kapsamında yine o bölgedeki triger kayışına kadar her şey değişti.


Aracımın garantisi bitti ama servis bakımlı olduğu için fren disk ve balata değişimi için 24.05.2019 günü Azizoğlu servisine götürdüm. Daha önceki eksantrik keçesi bölgesinde kaçak olup olmadığına bakılmasını istedim. Telefonla aradılar ve yine o bölgede kaçak oluğu söylendi. Ben müşteri olarak diyorum ki bu aracı ilk aldığımda itibaren aracın bu bölgesinde bir kaçak varmıştı. Fabrika çıkışlı olarak o bölge arızalı.
1. Bakımda ve 3. Bakımda bu keçe değişmesine rağmen aynı yerde hala kaçak var. Keçe değişikliği 2 defadır bir çözü sağlamadı. Ben de otomotiv sektöründe mühendislik departmanında çalışmaktayım. Bu hatanın tekrarı için olası durumları tahmin edebiliyorum. (Eksantrik milinde ölçüsel ya da yüzeyinde bozukluk /külbütör kapağında hata olabilir)
Hatanın kök nedeni bulunarak Garanti kapsamı dahilinde bir daha tekrarının yaşanmaması için hassasiyetle neler değişmesi gerekiyorsa düzeltilmesini tarafınızdan talep ediyorum.

Özgür Özgür 2.859 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Renault Temsilcisi27 Mayıs

    Değerli Müşterimiz; ÖZGÜR Ö., Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

Ziyaretçi Yorumları