sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Renault Clio 4 2016 Model-Sente Atlaması-Garanti Problemi!

Ferhat Ferhat07 Ekim 2019 11:40

2017 Ocak ayı çıkışlı Clio 4 aracımda (62.000 km'de) 03.09.2019 tarihinde düz yolda giderken hiçbir arıza ışığı yanmadığı halde motordan aşırı gürültü bir ses gelmesi sebebiyle arızalandı. Tekirdağ Süleymanpaşa Buhari yetkili servisinden gelen personelin arızanın eksantrikten olduğunu belirtti ve araç servise çekildi.

Bir sonraki gün araçta sente atlaması olduğunu ve motor üst silindir kapağının açılması gerektiği bununda 1.500 TL ile başlanacağını belittiler. Aracımın garantisinin devam ettiğini ve şimdiye kadar bütün işlemlerin yetkili servisten yapıldığını 1 sene önce aracın yetkili serviste triger kayış seti-alternatör kayış kiti-eksantriğin değiştiğine bakılmadan böyle bir ücret talep edilmesi son derece saçma. Yaptığım araştırmalar neticesinde sente atlamasının kesinlikle ve kesinlikle kullanıcıdan kaynaklı bir sorun olmadığı, triger seti değişiminde yapılan sente ayarının düzgün yapılamadığından kaynaklı olduğunu ve 1 sene önce yetkili serviste triger setinin değiştiğini tespit ettim. Fakat yetkili servisteki arkadaşlar ısrarla sorunun kullanıcıdan kaynaklı olduğunu ve garanti kapsamında olmadığını belirtiyorlar.

Renault'un garanti şartlarında "3 yıl 100.000 km içerisinde ücretsiz parça işçilik garantisi" verdiği fakat 1 yıl önce yapılan işçilikten kaynaklı sorunun kendilerinden olmadığını belirtiyorlar. Şu an aracım yetkili serviste parçaların garanti kapsamında olup olmadığının araştırılması sürecinde, müşteri hizmetlerinin de durumu araştırma içerisinde olduğu belirtildi.

Türkiye'de her yıl en fazla araç satan markanın, araç satışı sonrasındaki garanti şartlarında belirtilen kurallara ne kadar uyduğunu görmüş bulunuyorum. Eminim ki yetkili servis ve genel müdürlük araştırmaları sonrasında sente atması sorununun kendilerinden kaynaklanmadığını bu sebeple garanti dışında olacağını belirtecekler. Aracım 4 gündür serviste ve yaşadığım mağduriyetin haddi hesabı yok. Ailemin çocuğumun acil ihtiyaçlarını karşıladığım araç iki servis arasındaki sorun yüzünden (bir önceki servis doğru işlem yaptığını - şimdiki servis bir öncekine suç atamadığından olay kullanıcıya yıkılmaya çalışılıyor) mağduriyet devam etmektedir.

300 TL'lik sanayide yapılacak servis bakımı için 1000 TL servis ücreti ödüyoruz, her şey 4 4 lük olsun garanti kapsamına çıkmasın diye ama markanın gerçek yüzü böyle durumlarda ortaya çıkıyor. Şu işlem sonrasında bu markadan en kısa zamanda kurtulacağım ve yaşanılan süreçlere ilişkin hukuki haklarımın sonuna kadar peşinde olacağım.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Renault Logo Renault 07 Ekim 2019 11:45

Değerli Müşterimiz; FERHAT Ö., Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Size özel müşteri danışmanınız tarafından en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Renault MAİS Müşteri Hizmetleri 4446622

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler