04 Şubat 2014 #2274459

Renault Aracımın Triger Kayışı Koptu Garantiden Onarılmıyor

2003 model Scenic marka otomobilimin düzenli olarak yetkili Renault servislerde bakım ve onarımını yaptırmaktayım. En son 2010 yılının 7. ayında aracımın trigger kayışını değiştirtmeme rağmen 30 ocak 2014 yılında (yani 3 yıl 4 ay sonra) Samsunda aracımın trigger kayışı 101 bin km'de koptu.


Trigger kayışı 4 yılda bir yada 60 bin km'de değiştiriliyorken benim arabamda 4 yıl ve 60 bin km dolmadan Trigger kayışı koptu. Bu yüzden aracımı garanti kapsamında tamir etmeleri gerekirken tamiri için yaklaşık 3.700 lira istediler. Bu tamir bedelinin tamamını garanti kapsamından ödenmesini talep ediyorum.

Kadir 2.523 Okunma

Cevaplar

 • Kadir10 Şubat 2014

  Samsun'da arızalanana aracımı onaran Renault yetkili servisi Onur otomotiv çalışanı Fuat ustaya çok çok teşekkür ediyorum. Fuat usta onur otomotiv için bir şans olmalı.

 • Kadir06 Şubat 2014

  renault yetkililerinden halen tatmin edici bir yanıt alamamanın hayreti içindeyim.

 • Kadir04 Şubat 2014

  Aracımı 2003 yılından bugüne yetkili renault servislerinde yaptırırken ilerde doğacak sorunlarda karşımda yetkili kurumsal bir yapıyı göreceğimi ve şikayetlerimin ciddiye alınacağını sanıyordum,yanılmışım. Renault da müşteri sadakati yokmuş onu öğrendim. Ben bu arıza ortaya çıktığında yetkili servise giderken aracınız bizim sorumluluğumuzdadır demelerini bekliyordum. ilk önce % 5,ısrar edinde %10 dahada ısrar edince % 20 indirim teklifini ahlaki bulmuyorum....

 • Kadir04 Şubat 2014

  Triger kayışı 60 bin km.ye kadar yada 4 yıl süreyle renault firmasının garantisi altındadır.Bu süre içerisinde herhangi bir araç dışından kaynaklanan bir dış etki yoksa tirger kayışının kopmasından doğan hasar ilgili firmaca karşılanmalıdır. Triger kayışının ömrü için yıl yada km limiti konulmamalıdır.Konulup da sonradan biz onu öylesine yazmıştık diyerek sorumluluktan kaçmamalıdır.

 • Renault Temsilcisi04 Şubat 2014

  Değerli Müşterimiz, Sn. Kadir DÜZ Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön