27 Ağustos 2013 #1977461

Renault Aracımın Klima Kompresörü Arıza Yaptı!

2008 model Renault Megane 2 arabamın klima kompresörü arıza yaptı. Bu sorun için servis 1.760 TL parça fiyat ile birlikte yaklaşık 2.300 TL ücret çıkardı. Yaptığımız araştırmalarda bu model arabalarda bu sorunun sıklıkla görüldüğü ve Renault firmasının da bunu kabul ederek parçanın ücretsiz değişimini yaptığını öğrendim.


Gürsoy Oto yetkili servisi ise, aracın bakımının yetkili servisleri tarafından yapılması koşuluyla kompresör fiyatının yarısının karşılanacağını belirttiler. Bu durumda Renault yetkili servisindeki aşırı pahalı bakım ücretleri nedeniyle cebimden çıkacak para hemen hemen aynı olacak. Üstelik son bakımdan daha 5000 KM geçmişken, yağ değişimi ve filtre değişimi gibi işlemler de yapılacak.

İdris 2.122 Okunma

Cevaplar

  • İdris30 Ağustos 2013

    Şikayet ettiğimiz klima kompresöründen bir çok kişi şikâyet etmektedir. Araba 20.000 km'de iken Şanlıurfa Fırat Oto Yetkili Servisi'nde klimadan tıkırtı geliyor diye not düşülmesine rağmen işlem yapılmadan araç gönderilmiş. Araç şu anda 125.000 km'de. Bu durum ise bizim neden aracımızı yetkili servise götürmediğimizin bir bir kanıtı olmuştur. Renault müşteri memnuyeti adı altında parçanın yarı parasını ödemeyi kabul ediyor ama bu bile piyasadan çok daha pahalıya mâl oluyor. Böylece Renault firması müşteri memnuniyeti(!) adı altında müşterisini mağdur etmeye devam ediyor. Kısaca bizde böyle, işinize gelirse demeye çalışıyorlar.

  • Renault Temsilcisi27 Ağustos 2013

    Değerli Müşterimiz, Sn. İDRİS B. Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır. Saygılarımızla, Renault MAİS Müşteri Hizmetleri Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.renault.com.tr internet sitemizden ya da 444 66 22 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön